Emigracija Lietuvoje


Emigracija referatas. Ese apie emigracija. Skaidres apie emigracija. Emigracija skaidres. Ese emigracija. Skaidrės emigracija. Emigracija ese. Emigracijos blogoji puse. Emigracija lietuvoje skaidres. Migracija lietuvoje referatas.

Įvadas. Emigracijos raida. Veiksniai priverčiantys emigruoti. Emigracijos sukeltos problemos. Teigiamas emigracijos poveikis. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Viena iš aktualiausių problemų šiandieninėje lietuvoje yra emigracija. Vis daugiau ir daugiau žmonių palieka savo gimtuosius namus. Per pastaruosius metus ši problema vis didėjo ir kilus ekonominiam nuosmukiui, išvykusiųjų skaičius sumušė visus rekordus. Emigruoja ne tik bedarbiai, bet ir aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės ar besiruošiantys jį įgyti. Dėl to valstybėje gali kilti didelių problemų ateityje, o dabartiniai valdžiai niekaip nesiseka sustabdyti šios emigracijos bangos. Šiame referate bandysiu apžvelgti žmonių emigraciją po nepriklausomybės laikotarpio, kas ir kodėl emigruoja, bei kokios yra gerosios ir blogosios emigracijos pusės.

Nuo nepriklausomybės atkūrimo lietuvoje, per metus išvykdavo apie 15-20 tūkstančiai gyventojų. Ilgainiui emigravusiųjų skaičius ėmė didėti. Lietuvai tapus europos sąjungos (es) nare, buvo suteiktos galimybės nevaržomai pirkti, parduoti, gyventi, keliauti ir įsidarbinti tarp es priklausančių šalių. Atsivėrus šioms galimybėms lietuvoje smarkiai suaktyvėjo išeivių į kitas šalis, bet praėjus keliems metams, emigruojančių žmonių ėmė mažėti. Tai galime spręsti iš 2007 metais atlikto lietuvos statistikos departamento tyrimo. Per pirmuosius narystės europos sąjungoje metus, emigrantų iš lietuvos skaičius išaugo 1,4 karto – nuo 22,7 tūkst. Iki 32,5 tūkst. O 2005 metais emigravo net 48,1 tūkst. (2 kartus daugiau nei 2003 m. ) žmonių. Per 2006 m. Emigrantų skaičius sumažėjo: emigravo apie 27,8 tūkst. , tai beveik du kartus mažiau nei 2005 m. Ir tik penktadaliu daugiau nei 2003 m. 2006 m. Daugiau nei pusė (apie 70 proc. ) emigrantų išvyko į europos sąjungos valstybes: jungtinę karalystę (26 proc. Išvykusiųjų, palyginti su bendru emigrantų skaičiumi), airiją (20 proc. ), vokietiją (9 proc. ), ispaniją (6 proc. ). Nuo nepriklausomybės atkūrimo iki 2007 metų iš lietuvos iš viso išvyko apie 447 tūkstančiai gyventojų. Bet 2008 metų pabaigoje įvykus pasaulinei ekonominei krizei kilo milžiniška emigracijos banga. 2009 metais emigravo 34,7 tūkst. Šalies gyventojų, tai 1,5 karto daugiau negu 2008-aisiais ( 23,7 tūkst. ). Tarp išvykusiųjų populiariausios šalys išliko tos pačios.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (936 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gvidas
  • Emigracija Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Emigracija Lietuvoje. (2012 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 04:38
×