Emigracija referatas (3)


Mykolo romerio universiteto socialinės politikos fakulteto socialinio darbo katedra rašto darbas emigracija. Priedas emigrantai , deklaravę išvykimą pagal amžių   2005m. Vyr. Ir mot. Iš viso pagal amžių. Emigrantai , deklaravę išvykimą pagal būsimą gyvenamą vietą   2005m. Iš viso pagal valstybes. Literatūros sąrašas.

Viena iš aktualiausių XXI amžiaus problemų – migracija. Tai nėra naujas reiškinys, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais šis procesas įsivyravo daugelyje šalių.

Imigracija - atvykimas gyventi į kitą valstybę (nuolat ar laikinai, ne mažiau puse metų). Apie imigraciją ir emigraciją galima kalbėti panašiai, tuos pačius dalykus priklausomai nuo to iš kurios pusės žiūrėsime, pvz.: iš Lietuvos išvykstantis žmogus yra emigrantas, bet toje valstybėje, į kurią jis keliauja jis jau bus imigrantas. Tad aš daugiau savo darbe aprašysiu emigracija.

Taigi kas yra emigracija? Tai - žmonių persikėlimas iš vienos šalies į kitą nuolatiniam ar laikinam (ne mažesniam kaip pusės metų) gyvenimui. Emigrantu vadinamas išeivis, asmuo, savo noru persikėlęs gyventi į kitą šalį. XIX-XX a. pab. Lietuvos gyventojai emigravo į JAV, Kanadą, Argentiną, Braziliją, Australiją, Urugvajų, Vokietiją. XXI a. daugiausiai migrantų iš Lietuvos išvyko į Jungtinę Karalystę (apie 200 000) bei Airiją (apie 100 000-200 000), taip pat Ispaniją, JAV, Vokietiją.

Emigracija atsirado Antrojo pasaulinio karo metais. Į Hitlerio kvietimą atsiliepė labai daug žmonių. Masinis vietos gyventojų bėgimas prasidėjo 1944m. antroje pusėje, kai keli šimtai tūkstančių gyventojų paliko tėvynę, bijodami patekti į sovietų okupacinės valdžios rankas. Į Vakarus pasitraukė 64 tūkstančiai lietuvių, 120 tūkstančių latvių ir 80 tūkstančių estų, kurių daugumą sudarė civiliai pabėgėliai, taip pat kelios dešimtys tūkstančių vokiečių kariuomenėje tarnavusių asmenų. Dabartiniai migravimo skaičiai dabar taip pat yra dideli. 2004 m gegužės mėnesį, įstojus naujoms narėms į Europos Sąjungą, Sąjungos populiacija su 308,8 mln. išaugo 24%, t.y., 74,1 milijonais gyventojų. Paskutiniu metu padaugėjo įvairių sluoksnių migracija, bet didžiausia konkurencija išaugo tarp kvalifikuotų žmonių. Judėjimas Europos viduje nepastebimai auga.Yra keletas požymių, kad kvalifikuotų žmonių migracija Europoje, kol kiekybiniai rodikliai žemi, tampa daugiakryptinė. Kvalifikuotų žmonių migracijos nustatymas yra vykdomas remiantis svarbiais strateginiais ir politiniais tikslais. Dauguma atliekamų tyrimų norint surinkti statistinius duomenis apie migrantus yra netikslūs, bei surinkta statistika neparodo tikslaus paprastų ir kvalifikuotų migrantų skaičiaus. Taip pat surinkti teisingus duomenis sudėtinga dėl informacijos stokos apie migrantų apsistojimą. Žinoma, tarp šalių renkami statistiniai duomenys nesulyginami, dėl migrantų „praradimų“ statistiniuose skaičiuose. Pasak Ekonominio Bendradarbiavimo ir Plėtros Organizacijos, 1997 metais specialistų kiekis Europos Sąjungoje buvo apie 60 mln (arba apie 20%). 42 mln iš jų buvo įdarbinti mokslo ir technologijos srityse, 46 mln turėjo aukštąjį išsilavinimą, 23 mln priklausė abiems kategorijoms.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1990 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jaudre
  • Emigracija referatas (3)
    10 - 9 balsai (-ų)
Emigracija referatas (3). (2015 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-referatas-3.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 01:03
×