Emigracija tautos nelaimė rašinys


Emigracija rasinys. Rasinys apie emigracija. Rasinys emigracija. Rasiniai apie emigracija. Emigracija musu tautos nelaime. Ar emigracija priartina ar atitolina nuo gimtines. Emigracija rasiniai. Emigrantai rasinys. Emigracija lietuvoje rasinys. Rasinys apie emigrantus.

Emigracija – tai žmonių persikėlimas iš vienos šalies į kitą nuolatiniam gyvenimui. Emigruodamas žmogus ne tik keičia savo aplinką, bet kartu yra keičiamas ir jo likimas. Tačiau ar emigracija atsiliepia tik žmogui? Ar ji neturi jokios įtakos valstybei bei jos tolimesnei raidai? Galbūt vienas emigrantas valstybės likimo pakeisti negali, tačiau realybėje emigrantus galime skaičiuoti tūkstančiais, o būtent tokia didelė emigrantų banga gali atvesti tautą prie labai didelės nelaimės. Istorinė emigracija, kuri nepriklausė nuo žmogaus valios ir privertė jį atsisveikinti su gimtąja šalimi, skaudžiai pakeitė daugumos žmonių likimus. Emigracija žmogui ne visada yra išsigelbėjimas iš blogo gyvenimo ar tiesiog norėjimas atrasti tai ko, negali turėti gimtajame krašte. Šiandieninėje visuomenėje žmogus turi du kelius: emigruoti arba neemigruoti, pasirinkimas yra pačio žmogaus valioje , tačiau buvo laikų, kai priklausant nuo tam tikrų aplinkybių, žmogus turėjo tik vieną kelią – emigruoti. Nors ir būdamas tikras patriotas, mylintis savo gimtą kraštą, žmogus buvo priverstas iškeliauti svetur, tačiau atskyrimas nuo gimtinės, ne visada reiškė jos praradimą. Po antrojo pasaulinio karo dauguma lietuvos rašytojų buvo priversti išvykti į ameriką. Šiai emigrantų kartai galima priskirti rašytojus „žemininkus“ - antaną škėmą, bernardą brazdžionį, henriką radauską bei alfonsą nyką-niliūną. Šie rašytojai savo kūryboje kalbėjo apie netektį, ilgesį, tremtinio skausmą bei lietuvybės išsaugojimą. Šioje srityje labiausiai pasižymėjo bernardas brazdžionis, kurio eilėraščių rinkinio „šaukiu aš tautą“ pagrindinė tema ir buvo noras sugrįžti į gimtinę. Eilėraščių lyrinis „aš“ kreipiasi į tautą, agituoja ją atgimimui, permainom. Šis pavyzdys rodo, jog net tūkstančiai kilometrų nepanaikina meilės tėvynei, o tik sustiprina norą dirbti jos labui ir saugoti savo bei kitų tautiečių lietuvybę.
  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (610 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • Emigracija tautos nelaimė rašinys
    10 - 1 balsai (-ų)
Emigracija tautos nelaimė rašinys. (2012 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracija-tautos-nelaime-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:46
×