Emigracijos ir nedarbo ryšys


Nedarbo ir emigracijos ryšys. Tiriamojo darbo tyrimo problema - Koks yra ryšys tarp emigracijos ir nedarbo lygio kaitos rodiklio? Tiriamojo darbo tyrimo tikslas. Koreliacijos koeficiento reikšmė. Išvados.


Šiuolaikiniame globaliame pasaulyje emigracija yra viena iš didžiausių problemų, ne išimtis ir Lietuva. Kasmet vis didėjantys emigracijos mastai nedidelei valstybei tokiai kaip Lietuva sukelia nemažai problemų, tokių kaip darbingo amžiaus bei aukštos kvalifikacijos darbuotojų praradimas, atotolio šeimų padaugėjimas, o viena iš didžiausių problemų - nedarbo lygio didėjimas.

Emigracijos ir nedarbo reiškiniai tarpusavyje yra susiję. Jų atsiradimą dažnai lemia tos pačios priežastys.Todėl mokslininkai šiuos du reiškinius dažnai nagrinėja kartu. (A.Stulgienė, A.Dainorienė (2009); A. Janušauskas, E. Nedzinskas, A. Uleckas, P. Vepšta (2009); D. Beržinskienė, S. Kairienė, R. Virbickaitė (2009), J.Karalevičiūtė, K.Matuzevičiūtė (2009); G. Kasnauskienė, T. Šiaudvytis (2010); Damulienė (2013; G.Dudzevičiūtė, J.Čekanauskas (2014);)

Vieni autoriai daugiau koncentruojasi į nedarbo ir emigracijos teorinio ryšio pagrindimą, kiti atlieka apklausas ar skaičiavimus koreliaciniam ar priežastiniam ryšiui nustatyti.Taigi apibendrinus įvairių mokslininkų atliktus šiuolaikinius tyrimus ir teorines įžvalgas emigracijos ir nedarbo ryšio nustatymo kontekste, išskiriami šie ryšio aspektai: pirma, ryšio tarp nedarbo ir emigracijos nėra arba jis labai silpnas (Damulienė 2013); antra, nedarbas daro įtaką emigracijai (G.Dudzevičiūtė, J.Čekanauskas (2014); trečia, emigracija daro įtaką nedarbo lygiui (Stulgienė, Dainorienė 2009).

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (710 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandra
  • Emigracijos ir nedarbo ryšys
    10 - 3 balsai (-ų)
Emigracijos ir nedarbo ryšys. (2017 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracijos-ir-nedarbo-rysys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 01:18
×