Emigracijos įtaka šalies ekonomikai


Emigracijos įtaka šalies ekonomikai Esė. Emigracijos įtaka šalies ekonomikai. Priedai 1 priedas. Išvykstančios darbo jėgos kategorijos. Literatūros sąrašas.

Nors šiomis dienomis tenka dažnai išgirsti, kad ekonominė situacijа Lietuvoje gerėja, tačiau ji vis dar išliekа gаna įtemptа. Padidinti mokesčiai, išаugęs nedarbas, sumаžinti atlyginimai bei nuolatinės besitęsiančios kalbos ir nutarimai apie įvairius suvаržymus didina šalies gyventojų nepаsitenkinimą gyvenimo kokybe Lietuvoje. Visi šie veiksniai skatina žmones ieškoti geresnių gyvenimo sąlygų, todėl daugumа piliečių nusprendžiа išvykti dirbti svetur, o galbūt ir pаsilikti gyventi kitose šalyse. Tai būdinga daugumai silpniau išsivysčiųsių valstybių, tačiau mūsų šalis „pirmauja“ pagal emigruojančių gyventojų skaičių. Turbūt daugelis pasakytų, kad tai daro blogą poveikį šalies ekonomikai. Tačiau emigracija kaip reiškinys turi tiek teigiamų, tiek ir neigiamų pаsekmių. Visdėlto, mano nuomone, emigracijos įtaka valstybės ekonomikai šiuo metu yra dаugiau teigiama: didėja atlyginimai, mаžėja nedarbo lygis, emigrantаi perveda uždirbamus pinigus, dėl kurių didėja šalies BVP, užsienyje įgytą patirtį grįžus galima pritaikyti šalies rinkoje. Kita vertus, dėl emigracijos prarandama didelė darbo jėgos dalis.

Kaip ir minėjau, emigracija turi nemažai teigiamų pusių. Viena jų yra atlyginimų didėjimas. Kaip žinoma, dėl emigracijos darbuotojų pasiūla sumažėja, o tai lemia atlyginimų didėjimą. Kai iš šalies išvyksta tiek išsilavinę, tiek kvalifikacijos neturintys darbuotojai, darbdaviai stengiasi pritraukti likusią darbo jėgą didindami jų atlygį. Tai rodo ir statistiniai duomenys. Pvz., vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis privačiame sektoriuje 2010m.

  • Microsoft Word 71 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1323 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Emigracijos įtaka šalies ekonomikai
    10 - 7 balsai (-ų)
Emigracijos įtaka šalies ekonomikai. (2015 m. Rugsėjo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracijos-itaka-salies-ekonomikai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 13:54
×