Emigracijos poveikis Lietuvos ekonomikai


Vilniaus gedimino technikos universitetas socialinės ekonomikos ir vadybos katedra verslo vadybos programa. Emigracijos poveikis Lietuvos ekonomikai. Vilniaus gedimino technikos universitetas. Kursinio projekto sąžiningumo deklaracija. Emigracijos samprata. Emigrantai. Emigracijos ir ekonomikos saugojimo teorinės sąsajos.        emigracijos poveikio Lietuvos ekonomikai vertinimas. Lietuvos emigracijos mastai. Emigracijos poveikis ekonomikai analizė IŠVADOS Literatūros sąrašas. Metai 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010. Emigrantai , delkaravę išvykima 26 , 20 29 23 25 31 41 157. Nedeklaravę išvykimo 22 33 60 28 24 13. Α = n –.


Lietuvos iejimas į Europos Sąjungą davė galibymė emigracijos poveikiui. Bet Lietuvai derantis dėl narystės ES, lietuvos atstovai nesitikejo, kad emigraciojos srautas bus toks didelis.Vienas ryškiausių šiuolaikinės visuomenės raidos bruožų yra nepaprastai išaugęs gyventojų migracijos mobilumas. Gyventojų emigracija laikoma rimta problema ir kelia gresmę šalies ūkio augimui, demografinei raidai, šalies bendrajam vidaus produktui ir kultūrinio savitumo saugojimui. Emigracijos poveikis yra ivairių laikotarpių : trumpas(iki 6 metų), vidutinis(iki 20 metų) ir ilgas(daugiau nei 20 metų).

Kursinio darbo tikslas, kiekybinių sprendimų metodų dėka, ištirti emogracijos poveiki Lietuvos ekonomikai .

Emigracija nėra naujas reiškinys.Tai yra žmonių persikėlimas iš vienos šalies į kitą trumpam, vidutiniam arba iglalaikiam gyvenimui. Dažnios emigracijos priežastys – emigruojama suradus antrą pusę kitoje šalyje ar sulaukus senesnio amžiaus persikraustoma į šiltesnius kraštus( t.y. dėl palankesnio sveikatai klimato). Taip pat dėl didesnio uždarbio. Emigrantas – tai išeivis, asmuo, persikėlęs gyventi į kitą šalį .

Apibendrinus mokslininkų nuomones, galima padaryti išvadą, kad emigracija tai gyventojų persikėlimas iš vienos valstybės į kitą valstybę. Išvikimo laikotarpis gali būti trumpas, vidutinis ir ilgas.

NEDEKLARAVĘ IŠVYKIMO. 2001 m.emigrantų skaičius buvo mažiausias per visą nagrinejamą laikotarpį. Tam galėjo turėti įtakos nuo 2000m. Lietuvoje susidariusios palankios ekonominės sąlygos. O 2005 m. Buvo didžiausios emigracijos laikotarpis, tai galima paaiškinti tuo, kad 2004m. Lietuva istojo į Europos Sąjungą. Nuo 2010 iki 2012 m. nebuvo užfiksuota emigrantų nedeklaruoto išvykimo.

– Nedarbo lygio mažėjimas. – Migrantų grįžimas įgijus naujos darbinės patirties. – Naujų kvalifikacijų ir technologijų taikymo galimybės.

„Grįžtantys“ pinigų srautai. – Padidėjusi perkamoji galia ir vartojimas (padidėjus darbo pajamoms, gaunamoms iš užsienio ir privačių asmenų piniginių pervedimų iš užsienio į Lietuvą)

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 90 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1639 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liza
  • Emigracijos poveikis Lietuvos ekonomikai
    10 - 7 balsai (-ų)
Emigracijos poveikis Lietuvos ekonomikai. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracijos-poveikis-lietuvos-ekonomikai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:33
×