Emigracijos problemos ir jų daroma įtaka Lietuvos darbo rinkai


Įvadas. Emigracijos statistika Lietuvoje ir jos priežastys. Emigracijos įtaka Lietuvos darbo rinkai ir ekonomikai. Išvados. Literatūriniai šaltiniai.


Tarptautinė migracija, veikiama vykstančių globalizacijos procesų, suintensyvėjo tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje. Sparčiai besivystantys tarptautiniai ryšiai politinėje, ekonominėje, socialinėje bei kultūrinėje sferose, nauji įtatymai valstybių sienų kontrolės srityse, tarptautinės darbo jėgos paklausos struktūroje bei naujos sąjungos sąlygojo migracijos srautų judėjimą globaliu mastu.

ir kultūrinio savitumo saugojimui. Lietuva – ne išimtis. Per pastarus dešimtmečius Lietuva pasiekė pirmąsias vietas Europos Sąjungoje pagal emigracinius rodiklius. Emigracija nemenkai įtakojo šalies ekonominį nuosmūkį ir darbo rinką. Jei ir toliau mažės gyventojų prieaugis ir didės emigracija, tai mažės intelektinis potencialas, lėtės technologinė pažanga, mokslo raida ir ekonomikos plėtra, didės darbo jėgos stygius.

įvertinti jos įtaką šalies ekonomikai bei darbo rinkai. Referate aiškinamos migracijos procesą veikiančios teorijos, pateikiami Lietuvos Respublikos statistikų departamento duomenys ir analizuojami emigraciją sukeliantys veiksniai ir jos padariniai.

Dalis emigravusių abiturientų/studentų bei darbininkų grįžta į Lietuvą baigę studijas ar laikinai padirbe. Tam tikromis sąlygomis, pvz. pablogėjus ekonominei priimančių šalių padėčiai, dėl asmeninių nesėkmių, šeiminių aplinkybių ir t.t. į Lietuvą grįžta nemenkas anksčiau išvykusių žmonių skaičius. Pernai į tėvynę grįžo 14 tūkstančių lietuvių. Taip pat gerokai mažiau žmonių išvyko iš Lietuvos. Vertinant Lietuvos imigraciją pastebima, kad daugumą mūsų šalies imigrantų sudaro būtent sugrįžtantys Lietuvos piliečiai. Kaip bebūtų, pagrindinėmis emigracijos priežastimis išlieka ekonominiai ir finansiniai veiksniai, todėl išvažiavę jauni žmonės ilgainiui įsitvirtina kitoje šalyje, sukuria ten šeimas, ir jų grįžimo perspektyvos menksta.

žmonės migruos, ieškodami geresnių gyvenimo sąlygų.

Kaip bebūtų, Lietuvai tapus ES nare, emigracija dažniausiai yra ilgalaikė ir norint užkirsti kelią emigracijai prireiktų daug pastangų ir pertvarkų šalies vidaus ekonomikos politikoje.

  • Microsoft Word 204 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1509 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Emigracijos problemos ir jų daroma įtaka Lietuvos darbo rinkai
    10 - 6 balsai (-ų)
Emigracijos problemos ir jų daroma įtaka Lietuvos darbo rinkai. (2016 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracijos-problemos-ir-ju-daroma-itaka-lietuvos-darbo-rinkai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 03:32
×