Emigracijos procesų poveikis Lietuvos verslo įmonėms


Turinys. Turinys. Įvadas. Europos sąjunga. Migracija. Emigracija lietuvoje. Emigracijos pasekmės, poveikis bei sprendimo būdai. Imigracija ir verslas. Trečiųjų šalių imigracija lietuvoje. Vadovas ir tarptautinis personalas. Jungtinė karalystė ir vokietija. Jungtinės karalystės darbo rinka. Vokietijos darbo rinka. Išvados ir pasiūlymai. Summary. Literatūra ir šaltiniai.

Taigi, rengiant šį diplominį projektą mano uždaviniai yra: apibendrinti bei papildyti turimas žinias apie darbo jėgos migraciją, šio proceso turimą įtaką Lietuvai bei šalies darbo rinkai. Taip pat pateikti rekomendacijas, kaip mažinti išvykstančiųjų skaičių: išanalizuoti emigracijos/imigracijos priežastis bei atskleisti gresiančias pasekmes. Šio projekto objektas – emigracijos bei imigracijos procesai.

Projekto tikslas nėra pateikti išbaigtą bei išsamią veiksmų eigą, kaip su emigracijos/ imigracijos keliamomis grėsmėmis kovoti ar kaip jų išvengti. Tam reikia didesnių ir dar labiau kruopštesnių tyrimų. Mano darbo tikslas yra paskatinti tiek visuomenės, tiek valdžios žingeidumą nagrinėjamo probleminio klausimo srityje. Tai vestų tiek prie tolimesnių tyrimų iniciavimo, tiek prie ilgalaikės valstybės strategijos formavimo migracijos klausimu. Žinoma, svarbi ir paties visuomenės nuomonės kaita šios problemos atžvilgiu.

Svarbiausi šiame tyrime taikomi metodai yra Lietuvos bei užsienio literatūros analizavimas, statistinių duomenų interpretavimas bei, žinoma, įvairių straipsnių apie migracijos procesus skaitymas ir priėjimas prie išvadų. Literatūra leidžia pamatyti skirtingas žymių autorių bei kitų mokslinikų interpretacijas bei skirtingus metodus atsiradusioms problemoms spręsti. Tai itin aktuolu bendram suvokimui. Antras metodas svarbus įvertinant relią padėtį visuomenėje. Tai leidžia atskleisti ne tik emigruojančių/imigruojančių žmonių skaičius, bet ir įžvelgti šių procesų priežastis bei nustatyti prognozes ateinantiems metams. Trečiasis metodas yra bene svarbiausias. Jis suteikia galimybę sužinoti skirtingas nuomones, vyraujančias visuomenėje. Taip pat atskleidžia visuomenės požiūrį, ketinimus. Tai svarbiausia, nes tik pačių išvykstančiųjų/atvykstančiųjų asmenų pasiūlymai ir išsakytos idėjos, kaip gerinti susiklosčiusią padėtį, leidžia veikti nedelsiant ir ryžtingai. Gauti rezultatai – tiek emigracija, tiek imigracija turi tam tikrą poveikį šaliai bei šalies darbo rinkai. Emigracijos procesai neretai apsunkina šalies vystymosi procesą, tokia šalis, kurioje emigrantų skaičius ne tik nemažėja, bet ir didėja, dažnai kelia nepasitikėjimą, kuris kiša koją tolimesniam bendradarbiavimui, tarpininkavimui bei kitokiems tarpusavio santykiams su užsienio šalimis. Tuo tarpu imigrantai sukelia tam tikro pobūdžio problemų, tokių kaip: vietinių gyventojų išstūmimas iš rinkos, bedarbių imigrantų keliami rūpesčiai išmokų sistemoje, visuomenės nepasitenkinimas atvykusiųjų politikos klausimais ir pan.

  • Verslas Diplominis darbas
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2013 m.
  • 39 puslapiai (10102 žodžiai)
  • Ieva
  • Emigracijos procesų poveikis Lietuvos verslo įmonėms
    10 - 3 balsai (-ų)
Emigracijos procesų poveikis Lietuvos verslo įmonėms. (2012 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/emigracijos-procesu-poveikis-lietuvos-verslo-imonems.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:26
×