Emocija


Psichologijos skaidrės.

Emocijos. Kas yra emocija? Kas yra jausmas? Kuo emocijos skiriasi nuo jausmų? Emocijų ir jausmų palyginimas. Emocijų klasifikacijos. Emocija gali būti priskirta prie bazinių, jei. R. Plutchik’o emocijų klasifikacija. Pyktis. Nuostaba. Baimė. Liūdesys. Džiaugsmas. Pasibjaurėjimas. Veido išraiška, pagrindinės emocijos ir spalvos. Emocijų svarba. Literatūros sąrašas.


Jausmas - santykio su aplinka, kitais žmonėmis ir pačiu savimi išgyvenimas. Jausmai – tai stabili emocinė nuostata, kuri įgyjama: Asmeninės patirties keliu Auklėjimo keliu, kai emocines nuostatas perduoda tėvai ir mokytojai Jausmai tenkina kultūrinius, dvasinius, religinius, pažinimo, socialinius poreikius.

Pasireiškia veido mimikoje Yra susijusi su konkrečiais neurofiziologiniais procesais Asmuo ją išgyvena specifiškai Yra sąmoninga Atsirado kaip evoliucinių – biologinių procesų rezultatas Padeda žmogui adaptuotis, atlikdama organizacinę ir motyvacinę elgsenos funkciją.

Pyktis (įniršis, neapykanta) Pasibjaurėjimas (šleikštulys, atmetimas) Baimė (nerimas, išgąstis) Smalsumas (susidomėjimas, nekantrumas, nervingumas) Liūdesys (apatija, nusivylimas, melancholija, agonija) Nuostaba (suirzimas, susidomėjimas, džiugesys) Džiaugsmas (džiugesys, euforija, laimė) Susitaikymas (priėmimas) (apatija, ramybė, bejėgiškumas).

Kada kyla? Kaip pasireiškia? Kai kliudoma patenkinti svarbų poreikį, norą. Kokia yra priešinga emocija? Baimė. Fiziologiniai požymiai: padažnėjęs širdies plakimas, padidėjęs raumenų įsitempimas Veido išraiškos požymiai →.

Kada kyla? Kaip pasireiškia? Pasireiškia kaip patirtas įspūdis dėl ko nors keisto, netikėto, nesuprantamo. Kokia priešinga emocija? Smalsumas. Veido išraiškos požymiai →.

Kada kyla? Kaip pasireiškia? Nuotaika, pasireiškianti nepasisekimo, nepalankios padėties, praradimo jausmu. Kokia priešinga emocija? Džiaugsmas. Fiziologiniai požymiai: Gerklės, akių įsitempimas bei rankų, kojų atpalaidavimas. Veido išraiškos požymiai →.

  • Psichologija Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Gerda
  • 28 puslapiai (586 žodžiai)
  • Psichologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 3338 KB
  • Emocija
    10 - 8 balsai (-ų)
Emocija. (2016 m. Balandžio 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/emocija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:00