Emocijos ir motyvai


Motyvai ir emocijos. Emocijos referatas. Emocijos darbe referatas. Emocijos bakalauro darbas. Žmogus turbūt yra emocingiausias iš visų būtybių. Sirdis uzia tarsi variklis. Referatas emocijos. Emocijos ir motyvai spera. Vaiku emocijos per zaidima kursinis darbas. Bendravimo psichologija motyvai ir emocijos.

Mūsų jausmai būna stiprūs, spontaniški, kartais neužmirštami. Kaip jie kyla? Žmogus turbūt yra emocingiausias iš visų būtybių. Palyginti su gyvūnais, mes daug dažniau jaučiame baimę, pyktį, liūdesį, džiaugsmą ir meilę. Niekam nereikia įrodinėti, kad emocijos įvairina mūsų gyvenimą, o stresų metu jos gali būti pražūtingos arba padėti išsigelbėti.

Kaip jie kyla? žmogus turbūt yra emocingiausias iš visų būtybių.

,, įsivaizduokite jauną krepšininkę. Dėl jos metimo per paskutiniąsias žaidimo sekundes komanda nugalėjo savo pagrindinį varžovą. Kaip ant sparnų ji skuba iš sporto salės į komandos laukiantį autobusą. Džiaugdamasi komandos draugų sveikinimais, ji be perstojo šypsosi. Retai ji būna tokia žvali, energinga ir savimi pasitikinti.

Artėdama prie autobuso, ji pastebi grupelę jaunų vyrų, garsiai komentuojančių rungtynes ir norinčių, kad krepšininkė tai išgirstų. Vieni svarsto jos komandos galimybes, o kiti savarankiškai kalba apie jos moteriškumą. Sparčiai eidama pro besišaipančius vyrus, ji pajunta kylantį pyktį. Jos širdis ima dažniau plakti, ji sukanda dantis ir sugniaužia kumščius, jos veidas paraudonuoja, ji stengiasi sulaikyti norą atsakytu tuo pačiu. Įlipusi į autobusą, ji klesteli ant sėdynės ir ima burbėti: ,,bjaurybės! Iš kur jiems ateina tokios bjaurios mintys apie sportininkes? kai klegėdamos ir ją sveikindamos į autobusą sulipa kitos jos komandos draugės, vėl ją užvaldo pergalės džiaugsmas, ji pamiršta savo neigiamas emocijas ir džiemocinis sužadinimas kartu yra ir fizinis sužadinimas. Kai kuriuos fizinius atsakus labai nesunku pastebėti, nes jie labai akivaizdūs. Įsivaizduokite, jog vėlyvą vakarą jūs einate visiškai tuščia gatve ir jus ima persekioti motociklininkas. Kai girdite kaip ūžia motociklo variklis, jūsų širdis ima dažniau plakti, raumenys įsitempia, ima sukti vidurius, džiūsta burna.

Ne taip pastebimai, bet veiklai pasirengia visas organizmas. Kepenys išskiria daugiau angliavandenių į kraują, ir taip organizmas gauna daugiau energijos. Kad sudegintų juos, reikia daugiau deguonies, todėl padažnėja kvėpavimas. Virškinimas sulėtėja, ir kraujas iš vidaus organų plūsta į raumenis. Akių vyzdžiai išsiplečia ir pro juos patenka daugiau šviesos. Daugiau prakaituojama, kad kūnas, kurio veikla suaktyvėjo, atvėstų. Susižeidus daug greičiau kreša kraujas. Ištikus kritiniai situacijai: be jokių sąmoningų pastangų jūsų organizmo atsakas į pavojų buvo suderintas ir tikslingas – parengė jus kovoti arba bėgti.

Tokias reakcijas aktyvina simpatinė nervų sistema. Jos reguliuojami antinksčiai išskiria hormonus epinefriną (adrenaliną) ir norepinefriną (noradrenaliną). Padaugėjus epinefrino ir norepinefrino, padažnėja pulsas, padidėja kraujospūdis ir angliavandenių kiekis kraujyje. Pavojui praėjus, suaktyvėja parasimpatinės nervų sistemos centrai, ir organizmas nurimsta.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1698 žodžiai)
  • Rudolfas
  • Emocijos ir motyvai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Emocijos ir motyvai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/emocijos-ir-motyvai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 03:59
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo