Emocinė atmosfera šeimoje


Emocinė atmosfera šeimoje.

Prisiminimų srautas... Grįžti iš mokyklos, įeini į namus, šilta, jauku, o tas iš virtuvės spintelių sklindantis vanilės, gvazdikėlių ir pieniškų irisų kvapas! Tvirtai žinai, kad vakare po darbo grįš tėvai, jie tikrai pasiteiraus, kaip sekėsi parašyti lietuvių literatūros temą ar atsiskaityti už biologijos kontrolinį. Ne tiek svarbu bus kokį gavai įvertinimą, svarbiau – ar džiaugiesi ar liūdi, ką planuoji toliau daryti. O kartais, kai ilgais rudens vakarais dingdavo elektra, tai kokių tik istorijų neišgirsdavai prie žvakių šviesos! Linksmų, juokingų, neįtikėtinų, ...baisių, bet taip reikalingų gyvernimo pilnatvės jausmui augti. Ar mūsų tėvai buvo labiau išsilavinę, ar skaitė daugiau knygų apie vaikų auklėjimą? Drįstu teigti, kad – ne. Jie tiesiog išmintingai žinojo, kad svarbiausia vaikams – besąlyginė meilė.

Dažnai, kai psichologų tėvai klausia patarimų vaikų auklėjimo klausimais, jie lyg susitarę tvirtina, kad viską darykite su vaikais kartu: ruoškite maistq, dirbkite sode, žaiskite. Šeima- pirmoji mokykla, kur žmogui perteikiama ne tik gyvenimo patirtis, bet ir prasideda emocinis asmenybės formavimasis. Mažam vaikui reikia ne tik priežiūros, bet ir emocinio bendravimo su šeimos nariais.Bendravimo metu mažylis pasisavina tartum sugeria tam tikrus artimų žmonių asmenybės bruožus ir kuria savąjį “aš”.

  • Adobe PDF 62 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai
  • Rasa
  • Emocinė atmosfera šeimoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Emocinė atmosfera šeimoje. (2015 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/emocine-atmosfera-seimoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 18:07
×