Emocinė leksika


Emocinę ir vaizdinę leksiką. Leksika referatai. „pataikūnė “ -sinonimas.

Kalbos kultūros referatas. Emocinė leksika. Žodžiai, kurie perteikia ne tik sąvoką, bet ir žadina vienokius ar kitokius jausmus, nuotaiką - gėrėjimąsi, pritarimą, gailestį piktinimąsi ir kita, - yra emocinė leksika.


Žodžiai, kurie perteikia ne tik sąvoką, bet ir žadina vienokius ar kitokius jausmus, nuotaiką - gėrėjimąsi, pritarimą, gailestį piktinimąsi ir kita, - yra emocinė leksika. Jos galime skirti kelias grupes. Šiai leksikai priklauso žodžiai, išreiškiantys emocines žmogaus gyvenimo sferas, pavyzdžiui, reiškiant menkinimą bei niekinimą, kalbama: - pataikūnė! Pataikūnė! Tinginė! Pajuodėlė!.

Vestuvinėje liaudies dainoje, geraširdiškai ironizuojant bei pašiepiant, vartojami neigiamą subjektyvų vertinimą šiame liaudies dainos posme daiktavardžius emocingus daro priesagos -ėlis, -ulė. Jeigu pasakytume be jų (žiburiai, liktoriai, motina), to emo- taigi taigi kaipgis, to dar betrūko. Niekas dar čia negirdėjo tavo gerklės! Nežinai gultis prisisprogęs, ne zvaidq kelti!.

- je je, kaip tau, kad niekas daugiau nerūpi, tik gulėti ir kirmėti per dienas naktis! - lengvesniu jau balsu ginčijosi tėvas. - tau, berods, niekas nerūpi už mano galvos. Išsimiegojęs, duonos išsiėdęs, užsimanei vesti.

Emocinė leksika. (2010 m. Kovo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/emocine-leksika.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 06:02