Emocinės būsenos skaidrės


Emocinės būsenos. Pagrindinės emocinės būsenos   emocinės būsenos – tai išgyvenimai. Nuotaika. Tai emocinė būsena, kuri ilgiau ar trumpiau nuspalvina žmogaus elgesį bei psichinius reiškinius. Afektas. Iš lotynų kalbos affektus – dvasios sujaudinimas. Aistra. Yra stiprus išgyvenimas, tačiau ji pastovesnė. Skiriami trys nerimo sutrikimų tipai Generalizuotas nerimas. Frustracija Iš lotynų kalbos frustrare – veltui laukti. Stresas Iš anglų kalbos stress – įtampa. Depresija Tai emocinė būsena. Užuojauta Tai paties subjekto emocinė būsena. Kitos emocinės būsenos tai keletas sąvokų. SUDĖTINGOS EMOCINĖS BŪSENOS Šias būsenas sudaro įvairios jau išanalizuotos paprastesnės emocijos. Meilė Ji būna įvairių rūšių meilė tėvams. Laimė Tai žmogaus subjektyvi. Aukštesnieji žmonių jausmai Jie susiję su dvasiniais ir kultūriniais poreikiais.

Stresas Iš anglų kalbos stress – įtampa. Ilgai trunkanti stipraus nerimo ir įtampos būsena. Priežastys – įvairūs ekstremalūs poveikiai.

Meilė Ji būna įvairių rūšių: meilė tėvams, broliui, seseriai, žmonėms, Tėvynei, Dievui ir pan. Tačiau vyro ir moters meilė yra konkretus dviejų žmonių jausmas vienas kitam, jis yra nepakartojamas, kaip kad nepakartojami yra ir tie du mylintys. Psichologai skirsto meilę į : Parazitinę Simbiotinę Sinergetinę.

Laimė Tai žmogaus subjektyvi gerovė. O jeigu dar tiksliau – tai visapusiškas pasitenkinimo gyvenimu pojūtis, malonių emocijų dominavimas ir teigiamas požiūris į kasdieninius įvykius. Laimingų žmonių būdo bruožai : Optimizmas Ekstraversija Savikontrolė Savigarba.

  • MS PowerPoint 625 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (520 žodžiai)
  • Vidmantė
  • Emocinės būsenos skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Emocinės būsenos skaidrės. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/emocines-busenos-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 20:31
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo