Emocinis intelektas


Emocinio intelekto testas. Emocinis intelektas testas. Emocinis intelektas referatas. Intelekto matavimas. Tyrimai atlikti su emociniu intelektu. Emocinis intelekto testas. Emocinio intelekto matavimas. Emocinio intelekto testą. Emocinis+intelektas+darbai. Emocinio intelekto lavinimas.

Įvadas. Kas yra emocinis intelektas. Emocinio intelekto raida? Skirtingi požiūriai į emocinį intelektą. Emocinio intelekto aspektai. Ar įmanoma pagerinti emocinį intelektą. Ei matavimas. Pagarba. Supratimas. Savęs valdymas. Žmonių santykių valdymas. Emocinio intelekto lavinimas. Pratimai. Savigarbos testas. Pagarbos kitiems testas. Savimonės testas? Kitų supratimo testas. Emocinio intelekto svarba šiuolaikinėje organizacijoje. Kam emocinis intelektas reikalingas vadovams. Pirminė lyderystė. Lyderystės esmė. Juokas ir atvirasis ciklas. Kaip nuotaika veikia rezultatus. Emocinis užvaldymas. Gera nuotaika - sklandus darbas. Darni lyderystė. Keturios emocinio intelekto sritys. Vadovavimo gebėjimai. Savimonė. Savikontrolė. Socialinis sąmoningumas. Santykių valdymas. Išvados. Naudota literatūra. Šio darbo tikslas - atskleisti emocinio intelekto svarbą ir vaidmenį darbui su žmonėmis

Emocijos yra mūsų gyvenimo dalis. Kiekvienas bent kiek mus liečiantis įvykis sukelia emocijas. Kita vertus jos labai veikia mūsų elgesį, daugiau ar mažiau lemia mūsų gyvenimo įvykius. Šiuolaikinio mokslo atliktais tyrimais, kurie sėkmingai įrodo, kad brangiai apmokamus vadovus ir pardavėjus, sėkmingus komandų lyderius, visus kūrybingus, darniai ir laimingai gyvenančius žmones vienija vienas labai svarbus panašumas. Visi jie turi išlavintą emocinį intelektą.

šiuos tyrimus ir iš to kylančias praktines išvadas pasaulyje išpopuliarino tokie autoriai kaip daniel goleman, richard e. Boyatzis, annie mckee. Jų išleisti tarptautiniai bestseleriai, tokie kaip emocinis intelektas , darni lyderystė , primal leadership: realizing the power of emotional intelligence ir kt. , galutinai įrodė išvystytų emocinio intelekto kompetencijų svarbą šiuolaikiniame, pilname kaitos ir netikėtumų gyvenime. [1 [6, http://www. Emocinisintelektas. Lt/lt/emocinis-intelektas/]].

Nepaisant išankstinių spėjimų, jog emocinis intelektas (ei) tėra mados kaprizas, praėjus net 15 metų po šios sąvokos atsiradimo organizacijų bei konsultantų tarpe vis dar nerimsta diskusijos dėl ei reikšmės bei svarbos. Dešimtmetį trukę tyrimai įtikinamai parodė, kad ei yra viena esminių lyderystės bei vadovavimo kompetencijų ir kuo aukščiau organizacijoje kylama karjeros laiptais tuo labiau didėja ei reikšmė. Atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad aukštesnius ei testo balus surenkantys vadovai patiria mažiau streso, jų nuotaika yra pakilesnė, jie mažiau serga. Be to, jų tiesioginiai vadovai jų darbo rezultatus įvertina žymiai geriau. Taigi kas yra emocinis intelektas?.

Vienas pirminių žmogaus elgesio principų yra saugumas ir išlikimas. Dėl šios priežasties mes tiek sąmoningai, tiek nesąmoningai nuolat stebime savo aplinką ir ieškome pavojaus ženklų. Mūsų emocijos (baimė, pyktis, liūdesys, džiaugsmas bei pasibjaurėjimas) yra vienas pagrindinių ir greičiausių būdų mus įspėtį apie aplinkos mums keliamus iššūkius bei grėsmę. Emocijų pagalba šią informaciją mes taip pat perduodame aplinkiniams. Naujausi tyrimai rodo, kad smegenyse yra specialios sritys, skirtos apdoroti informacijai, susijusiai su emocijomis (joseph ledoux the emotional brain ). Svarbu tai, kad 21-ąjame amžiuje išlikimas reiškia ne tik fizinį išlikimą, tačiau ir savęs išsaugojimą socialine bei psichologine prasme. Taigi, emocinis intelektas iš tiesų reiškia mūsų gebėjimą suderinti savo jausmus su mintimis norint saugiai išlikti šiuolaikiniame pasaulyje. [2 [5, http://www. Ipm. Lt/lt/publikacija 4]].

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 123 KB
  • 2012 m.
  • 27 puslapiai (8064 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raimonda
  • Emocinis intelektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Emocinis intelektas. (2011 m. Rugpjūčio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/emocinis-intelektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 20:24
×