Emocinis valgymas, aprašymas


Emocinis valgymas, aprašymas.


Ar maistas yra būdas save apdovanoti? Jei atsakėte bent į vieną iš šių klausimų teigiamai, greičiausiai turite emocinio valgymo požymių.

Šios kalbos tikslas - aptarti, kaip stresas veikia mitybą, kokią įtaką jis turi asmens sveikatai ir kaip kovoti su emociniu valgymu. Šią temą pasirinkau sąmoningai ir tikslingai, nes emocinis valgymas pasitaiko tikrai visiems. Kai kuriems jis pasitaiko retai, tarkim per šventes ar šeimos susibūrimus, tačiau kitiems tai gali tapti kasdiene ir opia problema.

Tad kaip atskirti emocinį valgymą nuo fizinio valgymo. Emocinis alkis atsiranda labai greitai ir jaučiamas staigus bei stiprus noras jį numalšinti, o fiziologinis ateina palaipsniui, atsižvelgiant į tai, kada žmogus paskutinį kartą valgė. Taip pat atsiranda skirtumas tarp trokštamų maisto produktų. Kai jaučiamas fiziologinis alkis, žmogus noriai renkasi daug sveikesnius, maistingesnius produktus, o streso būsenoje dažnai pasirenka nesveikus ir organizmui nenaudingus, pavyzdžiui: saldumynus, riebų ir kaloringą maistą (mėsainius, traškučius, picą ir pan.

Merylando Universitetinės medicinos mokyklos profesorė Pamela Peeke teigia, jog emocinio valgymo metu dažniausiai yra pasirenkami ledai, šokoladas arba sausainiai. Šie saldėsiai pakelia serotonino, kitaip vadinamo laimės hormono, kiekį kraujyje, ir tokiu būdu pagerindami asmens savijautą.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (717 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kristina
  • Emocinis valgymas, aprašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Emocinis valgymas, aprašymas. (2021 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/emocinis-valgymas-aprasymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 12:46
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo