Empirizmas – racionalizmas: ginčas dėl žmogiškojo pažinimo šaltinių


Racionalizmas empirizmas – ginčas dėl žmogiškojo pažinimo šaltinių. Empirizmas – racionalizmas ginčas dėl žmogiškojo pažinimo šaltinių.

Įvadas. Pažinimas. Empirizmas ir racionalizmas. Empirizmo ir racionalizmo sankirta. Išvados. Naudota literatūra.

Empirizmo ir racionalizmo atstovai manė, kad galima pažinti, įgyti žinių, remiantis žmogaus natūraliai įgimtais sugebėjimais. Jie tikėjo, kad pakanka pažinime pasinaudoti juslėmis, protu, ar abiem šaltiniais iš karto, kad galėtum pažinti tikrovę, giliausias būties paslaptis. Praktikos ir pažinimo istorija pateikia pakankamai argumentuotų duomenų, kad mūsų juslės ir protas gali adekvačiai pažinti tikrovės reiškinius ir joje vykstančius procesus , kurie yra pažinūs. Kitaip sakant,tikrovė mūsų pažinimui yra atvira. Tačiau pažinimas yra neišsemiamas, niekada nepasieksime tokio lygio , kai jau viską žinosime. Absoliutus žinijomas yra nerealus ir nepasiekiamas vien jau dėl to, kad pasaulis yra begalinis ir jame vyksta nuolatinė ir nesibaigianti kaita. Tačiau , mano manymu, pažinimui tiek empirizmo idealogija, tiek racionalizmo yra vienodai reikalingos ir reikšmingos. Dažnai sakoma, kad vyrai vadovaujasi logika, o moterys –jausmais , todėl vieni kitų nesupranta. Šį palyginimą priskirčiau empirizmui ir racionalizmui. Todėl , jie vienas be kito neegzistuotų.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1454 žodžiai)
  • Kolegija
  • Igne
  • Empirizmas – racionalizmas: ginčas dėl žmogiškojo pažinimo šaltinių
    10 - 4 balsai (-ų)
Empirizmas – racionalizmas: ginčas dėl žmogiškojo pažinimo šaltinių. (2014 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/empirizmas--racionalizmas-gincas-del-zmogiskojo-pazinimo-saltiniu.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 17:14
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo