Empirizmas ir realizmas


Empirizmas ugdymo filosofijoje. Empirizmas skaidres. Empirizmo salininkai. Empirizmas referatas.

Įvadas. Empirizmo kryptis. Racionalizmas: proto reikšmė pažinime. Dilema: juslės ar protas. Išvados. Naudota literatūra.

Kasdieninė žmogaus veikla susideda iš begalės įvairiausių darbų ir užduočių. Kiekvienas darbas ir užduotis yra skirtingo sudėtingumo. Tačiau lengvesnė ji būtų ar sunkesnė, verčia žmogų pažinti pasaulį, gauti informaciją. Pažinimas yra visuomeninis-istorinis ir individualus žinių apie tikrovę gavimo procesas ir jo rezultatas. Žmogus pažinimą gali pasiekti daugeliu būdu: stebėjimais, bandymais, eksperimentais, teorine veikla ir kt. Tai procesai, kurie padeda žmogui gilintis į pažintinį aktą, suformuluoti gautą rezultatą. Žinoma, pažinimo procesas ne visada baigiasi teigiamais rezultatais, būna, kad negaunamas joks rezultatas ir neįmanoma suformuluoti jokios teorijos.

Visos filosofinės kryptys ir mokyklos analizuoja tokius patyrimo šaltinius kaip patyrimas ir protas. Tačiau yra dar vienas patyrimo šaltinis, peržengiantis protinio tyrimo sferą. Tai filosofinė doktrina, apribojanti proto pažintines galimybes, iškelianti intuiciją, instinktą, tikėjimą, kaip neracionalaus pažinimo atmainą. Tai yra iracionalizmas. Tačiau šiame darbe jis nenagrinėsjamas.

Mano darbo tikslas – susipažinti su dviem žmogaus pažinimo šaltinio koncepcijomis: empirizmu ir realizmu.

Darbo uždaviniai:

1. Susipažinti su filosofais, empiristais, kurie teigė, kad pažinimo šaltinis yra patyrimas.

2. Susipažinti su kitos krypties atstovais, racionalistais, kurie teigė, kad pažinimo šaltinis yra protas.

3. Susipažinti su empirizmo ir realizmo šalininkų pagrindiniais teiginiais bei jų argumentais.

4. Atskleisti savo požiūrį, supratimą apie pažinimo šaltinius.

Darbo metodai: literatūros, susijusios su nagrinėta tema, analizė.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (3067 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Empirizmas ir realizmas
    10 - 3 balsai (-ų)
Empirizmas ir realizmas. (2012 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/empirizmas-ir-realizmas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 09:31
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo