Endokrininės sistemos ligos


Endokrininės sistemos ligos – priežastys ir jų požymiai. Atliko Silvija Butkutė, Raimundas Vičkačka, Greta Juozapavičiūtė, Gediminas Mušeikis. Cukrinis diabetas. Cukrinis diabetas arba cukraligė – tai visuma sutrikimų. Cukrinio diabeto priežastys. Cukrinio diabeto I tipas – tai autoimuninė liga kraujyje atsiranda antikūnų. Kušingo sindromas. Kušingo liga- tai endokrininis sutrikimas. Kušingo sindromo požymiai, būdingi abiems kušingo rūšims. Reklinghauzeno liga. Prieskydinių liaukų liga, kai organizme padidėja parathormono kiekis. Necukrinis diabetas. Necukrinis diabetas-tai dėl pagumburio hormonų trūkumo sumažėjusi inkstų šlapimo koncentravimo funkcija. Struma arba gūžis. Gūžys (struma) – tai padidėjusi skydliaukė. Strumos priežastys. Dažniausia priežastis yra jodo trūkumas. Hipofizė, nanizmas (mažaūgiškumas). Endokrininė liga, kuomet dėl sumažėjusios augimo hormono gamybos hipofizėje (endokrininė liauka). Šaltiniai.

Cukrinis diabetas arba cukraligė – tai visuma sutrikimų, kuriuos sukelia sutrikęs organizmo gebėjimas panaudoti gliukozę. Simptomai: troškulys, odos niežėjimas, kūno masės mažėjimas, alkis, bendras nuovargis, dažnas šlapinimasis.

Necukrinis diabetas-tai dėl pagumburio hormonų trūkumo sumažėjusi inkstų šlapimo koncentravimo funkcija. Necukrinio diabeto priežastys: Apie 30 proc. necukrinio diabeto atvejų, kai nenustatoma ligos priežastis. Apie 25 proc. susiję su piktybiniais ir gerybiniais smegenų ir hipofizės navikais. 16 proc. yra antriniai dėl galvos traumų. 20 proc. išsivysto po kaukolės operacijų. Necukrinio diabeto požymiai: Troškulys. Burnos džiūvimas. Dažnas šlapinimasis. Padidėjęs šlapimo kiekis.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 316 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (401 žodžiai)
  • Silvija
  • Endokrininės sistemos ligos
    10 - 10 balsai (-ų)
Endokrininės sistemos ligos. (2015 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/endokrinines-sistemos-ligos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:43
×