Endokrininių veiksnių įtaka odai


Kosmetologijos skaidrės. Endokrininiai veiksniai. Hormonai. Hormonai yra cheminiai. Estrogenai. Tai steroidiniai moteriški. Pagrindiniai estrogenai. Estradiolis. Dominuoja kraujo serume reprodukciniu laikotarpiu. Nuo estrogenų priklauso. Odos storis Raukšlių formavimasis Odos drėgmė Pigmentacija (melazma) Plaukų būklė. Androgenai (testosteronas). Tai steroidiniai hormonai, kuriuos išskiria pirmiausiai vyrų sėklidės. Testosterono įtaka odai. Storesnė oda. Skydliaukės hormonai. Skydliaukės hormonai taip pat turi įtakos odos būklei. Kosmetologės vaidmuo. Endokrinologo konsultacija Hormonų pakaitinė terapija. Literatūros šaltiniai. Journal of Investigative Dermatology (2004).


Hormonai yra cheminiai junginiai, kurie turi konkretų poveikį tam tikroms organizmo ląstelėms. Hormonai, pagaminti endokrininių liaukų, yra išleidžiami į kraujotaką, iš kur jie patenka į visas kūno dalis. Jie turi poveikį tik ląstelėms, kurios turi specifinius receptorius tam tikram hormonui.

Tai steroidiniai moteriški hormonai, išskiriami pirmiausia kiaušidžių. Mažesniais kiekiais estrogenus išskiria ir kepenys, antinksčiai, pieno liaukos bei riebalinės ląstelės. Visi šie hormonai sintetinami iš androgenų (testosterono), o androgenai gaminami iš cholesterolio.

Estradiolis. Dominuoja kraujo serume reprodukciniu laikotarpiu. Estronas. Koncentracija padidėja po menopauzės. Estriolis. Būdingas nėštumo metu.

Storesnė oda , didesnės poros; Vėlesnis odos senėjimas; Aktyvesnė riebalinių ir prakaito liaukų veikla; Silpnesnis odos lipidinis barjeras; Šiurkštesni ir storesni plaukai, veido plaukuotumas; Galvos plaukų slinkimas.

  • Kosmetologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Kamilė
  • 10 puslapių (359 žodžiai)
  • Kosmetologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 1138 KB
  • Endokrininių veiksnių įtaka odai
    10 - 2 balsai (-ų)
Endokrininių veiksnių įtaka odai. (2015 m. Gruodžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/endokrininiu-veiksniu-itaka-odai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:23