Energetika pristatymas


Energetika. Energetika – viena iš reikšmingiausių ūkio šakų, kuri užtikrina viso ūkio ir žmonių aprūpinimą energija. Energetika apima. Energetikos gamybos stadijos. Energijos žaliavų iškastinis kuras. Anglys. Anglių gavyba ir eksportas. Anglių naudojimas. Anglių naudojimo trūkumai. Anglių naudojimo pranašumai. Anglių gavybos būdai. Nafta. Nafta - svarbiausia žaliava. Valstybiu metų biudžetai ir kai kurių naftos kampanijų pelno palyginimas. Naftos pramonė. Naftos eksporto šalys ir jų gerovės lygis 2010m. Gamtines dujos. Gamtinių dujų naudojimas. Gamtinių dujų atsargos pasaulio regionuose. Gamtines dujas eksportuojančios valstybės. Svarbiausi energijos ištekliai. Neatsinaujinantys gamtos ištekliai . Atsinaujinantys gamtos ištekliai. Branduolinis kuras. Energijos naudojimas. Energijos sunaudojimas išsivysčiusiose ir besivystančiose šalyse 1990-2010 m. , %. Energijos šaltinių balansas praeityje ir dabar. Pasaulio kuro ir energijos balansas.

Kas yra energetika Ka apima energetika Energetikos gamybos stadijos Svarbiausi energijos ištekliai Energijos naudojimas Energijos šaltinių balansas praityje ir dabar.

Energijos žaliavų ( iškastinio kuro ) gavybą, transportavimą ir perdirbimą; Elektros energijos gamybą ir perdirbimą; Šilumos gamybą ir perdirbimą.

Energijos žaliavų gavyba; Energijos žaliavų transportavimas ir perdirbimas; Antrinė energijos gamyba elektros jegainėse; Elektros ir šilumos energijos tiekimas vartotojams.

Kuro rūsių energinė vertė, 1 kg sudegusio kuro išskiriama šiluma MJ.

Anglys išgaunamos dviem būdais: šachtose arba atviruoju būdu karjeruose. Pastarasis metodas gerokai pigesnis. Gavyba šachtose yra sudėtinga, brangi ir pavojinga.

Anglys daugiausia naudojamos šiluminėse jėgainėse ir juodojoje metalurgijoje. Kai kuriose šalyse 80-90% elektros energijos gaunama deginant anglis. Metalams lydyti anglys turi būti paruoštos, t.y. įsodrintos. Deginant anglis pasaulyje išlydoma 70% plieno.

Anglių kasyba darko kraštovaizdį, teršia aplinką. Darbas šachtose yra pavojingas. Anglis brangu transportuoti. Deginant anglis, į aplinką patenka daug kenksmingų medžiagų. Dėl jų susidaro rūgščiųjų lietų, skatinamas šiltnamio efektas.

Anglių atsargos Žemėje yra milžiniškos. Pagal dabartinius gavybos tempus jų pakaks keliems šimtmečiams. Didelių atsargų yra visuose pasaulio regionuose, o 70% naftos ir dujų atsargų Artimuosiuose Rytuose ir Rusijoje.

Šalys, kurių elektros energetika labiausiai priklauso nuo anglių.

Perdirbant naftą, gaunami tokie produktai kaip: Dujiniai angliavandeniliai, Benzinas, Žibalas, Dyzelinis, Tepalai/alyvos, Mazutas, Bitumas (Asfaltas), Siera.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5188 KB
  • 2015 m.
  • 38 puslapiai (815 žodžiai)
  • Nikolajus
  • Energetika pristatymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Energetika pristatymas. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/energetika-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 12:27
×