Energetikos ateitis


Energetikos ateitis. Hipotezė – jūros- branduolinės energetikos ateitis. Hipotezė- potvynių ir atoslūgių energija. Hipotezė- saulės energetika Mėnulyje. Hipotezė- Saulės energetika kosmose. Hipotezė- atsinaujinantys energijos šaltiniai. Šaltiniai.

Mokslininkai teigia, kad urano gavyba iš jūrų ir vandenynų gali tapti realybe ir užtikrinti branduolinės energetikos ateitį. Pasaulio vandenynuose yra keli milijardai tonų tauriųjų metalų, kurie gali pasitarnauti kuriant energetikos ateitį. Iki šiandien urano gavyba iš jūros buvo tik svajonė dėl milžiniškų išlaidų ir techninių sunkumų, tačiau jau padaryta didelė pažanga. Urano koncentracija labai maža, todėl kyla daugybė sunkumų, nors mokslininkai ir sprendžia šią problemą. Gavybos technologijai naudojami plastikiniai kilimėliai su tinkleliu, kuriuose įmontuota junginių, užfiksuojančių urano atomus. Kilimėlius ištraukus į paviršių jie nuplaunami rūgštimi ir taip išgaunamas uranas. Jeigu žmonės sugebės nebrangiai gauti uraną iš jūros vandens, tai taps vienu svarbiausių energijos gavimo būdų ateityje. Urano gavyba iš jūros vandens turi privalumų, nes neužteršia aplinkos ir nekelia pavojaus žmonėms. Tačiau nemanau, kad tai pats geriausias energijos gavimo būdas, nes iš savo planetos pasiėmę viską galime ją sunaikinti net nesuprasdami ką darome.

2

Energija išgaunama potvynių ir atoslūgių metu, tačiau energijos išnaudojimas brangiai kainuoja ir yra nedaug tinkamų telkinių.

  • Microsoft Word 8 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (383 žodžiai)
  • Laura
  • Energetikos ateitis
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Energetikos ateitis. (2015 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/energetikos-ateitis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:39
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo