Energetikos objektų įtaka aplinkai


Įvadas. Energetikos įtaka aplinkosaugai. Išvados. Literatūra.

Aplinkos apsaugos esmę sudaro gamtos išteklių racionalus ir saugus naudojimas, pagrįstas teisinių, biologinių, technologinių ir ekonominių priemonių visuma.

Aplinkos apsaugos politika yra viena dinamiškiausių Europos Sąjungos (ES) politikos sričių. Jai turi įtakos suderinta įvairių sektorių veikla, nes ekonomika, aplinkos kokybė ir žmonių sveikata sudaro vieningą socialinę ekonominę sistemą, turinčią įtakos formuojant nacionalinę, regioninę ir globalinę politiką. Energetikos, pramonės, transporto ir kitų gamybos sektorių veiklos yra susijusios su aplinkos tarša, gamtos išteklių naudojimu, todėl kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Sėkminga darnaus vystymosi politika sudaro prielaidas visuomenės gerovei siekti. Darnaus vystymosi politikai įgyvendinti būtina aplinkos apsaugą integruoti į kitas veiklos sritis.Aplinkosaugos integracijos prielaida – visose ES valstybėse turi būti vienodas aplinkos apsaugos reikalavimų suvokimas, atsakomybės mechanizmų ir teisės aktų nustatymas.

Pagrindinės darnaus vystymosi nuostatos suformuluotos pasaulio vadovų susitikime Rio de Žaneire 1992 m. Darnus vystymasis įteisintas kaip pagrindinė ilgalaikė visuomenės vystymosi ideologija. Kadangi darnaus vystymosi koncepcija yra tapusi išsivysčiusių šalių plėtros pagrindu, sėkminga Lietuvos veikla ES ir kitose įvairiose pasaulinėse organizacijose labai priklauso nuo Lietuvos pažangos įgyvendinant pagrindines darnaus vystymosi nuostatas.

1995 m. Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos (JT / EEK) regiono aplinkos apsaugos ministrų deklaracijoje nurodoma, kad būtina toliau integruoti aplinkosaugos aspektus į visų ūkio šakų politiką tam, kad ekonominis augimas būtų derinamas su darnios plėtros principais.

  • Microsoft Word 687 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1319 žodžiai)
  • Kolegija
  • Petras
  • Energetikos objektų įtaka aplinkai
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Energetikos objektų įtaka aplinkai. (2015 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/energetikos-objektu-itaka-aplinkai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 15:09
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo