Energetikos valdymas skaidrės


Energetikos valdymas. Energetika. Bendrieji energetikos veiklos tikslai. Energetikos ministras Rokas masiulis. Energijos ištekliai. Ekstremalioji energetikos padėtis. Nacionalinė energetikos nepriklausomybės strategija. Energetikos sektoriaus strateginiai principai. Šilumos sektorius. Lietuvos Elektros sektorius. Atsinaujinančių energijos šaltinių sektorius. Gamtinių dujų sektorius. Lenkijos-Lietuvos dujotiekis. Dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai statyba. Naftos sektorius. NATO energetinio saugumo centras. Išvada. Literatūra.

Energijos tiekimo saugumas ir patikimumas; energijos išteklių ir energijos prieinamumas ir pakankamumas; energijos išteklių ir energijos vartojimo efektyvumas; neigiamo energetikos veiklos poveikio aplinkai mažinimas; sąlygų veiksmingai konkurencijai energetikos sektoriuje sukūrimas ir plėtojimas; vietinių ir atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo plėtra.

Neatsinaujinantys energijos šaltiniai- nafta, dujos, elektra, šiluma, branduolinė energija.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai- biokuras, biodujos, geoterminė, hidroterminė, saulės energija.

Didžioji dalis Lietuvoje suvartojamos elektros energijos yra importuojama, kita dalis – pagaminama Lietuvos elektrinėse: Lietuvos elektrinę, Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, Kauno hidroelektrinę.  .

NATO energetinio saugumo centrą sudaro: Lietuvos, Estijos, Prancūzijos, Italijos, Latvijos bei Turkijos valstybės. NATO saugumo centras atlieka: Teikia mokslinę, techninę ir akademinę analizę įvairiais klausimais dėl energijos tiekimo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos srityse; Identifikuoja ateities poreikius NATO transformavimosi veiklai ir siekia užkirsti kelią ar sušvelninti iškilusias karines grėsmes ir iššūkius , kurie atsiranda dėl pasaulinės energijos išteklių trūkumo;.

Palaiko NATO operacijas, tikslingai techninio mokslinio įvertinimo , taip pat teikia sprendimus kuriant energiją taupančių jėgų; Teikia techninę, mokslinę informaciją dėl energetinio saugumo, prisideda prie rizikos vertinimo analizės.

Energijos gamyba daro didžiulį poveikį klimato kaitai– šilumos, aušinimo ir kitose srityse naudodami atsinaujinančius energijos šaltinius, sumažinsime išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir oro taršą. Be to, gamindami vis daugiau energijos iš atsinaujinančių išteklių, tokių kaip biomasė, diversifikuosime savo energijos šaltinius. Taip sumažinsime priklausomybę nuo importuojamos naftos ir dujų bei pagerinsime energijos tiekimo saugumą. ES visiškai įsipareigojusi pasiekti šiuos tikslus – šiuo klausimu mes vieningi.

  • Elektrotechnika Skaidrės
  • MS PowerPoint 887 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (1111 žodžiai)
  • Silvija
  • Energetikos valdymas skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Energetikos valdymas skaidrės. (2015 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/energetikos-valdymas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:31
×