Energetinės sistemos apgręžiklio valdymas


Elektrotechnikos referatas. Įvadas. Apgręžiklio struktūra ir savybės. Apgręžiklio veikimo principas. Dažnio keitikliai elektros variklių valdymui. Apgręžiklio igbt tranzistoriaus valdymas. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – sužinoti, koks yra energetikos sistemos apgręžiklio valdymas.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti apgręžiklio struktūrą ir savybes.

Apibūdinti apgręžiklio veikimo principą.

Aptarti elektros variklių valdymui naudojamus dažnio keitiklius.

Išanalizuoti apgręžiklio IGBT tranzistoriaus valdymą.

Apgręžiklis iš nuolatinės įtampos suformuoja keičiamo dažnio, fazės ir amplitudės trifazę įtampą. Tai sudėtingiausias dažnio keitiklio funkcinis mazgas, kurį sudaro pats apgręžiklis ir valdymo įrenginys. Apgręžiklį valdo specialus įrenginys su mikrovaldikliu arba (ir) signaliniu procesoriumi. Norint garantuoti patikimą apgręžiklio darbą, turi būti stebimos tranzistorinių raktų būsenos, t. y. sekamos jų srovė, įtampa, temperatūra. Apgręžiklis suformuoja impulsines įtampas, kuriomis maitinant variklį dėl jo apvijų indukcinės prigimties variklio apvijomis teka sinuso formos srovė.

Apgręžiklis dažnio keitiklyje formuoja specialią impulsinę trifazę įtampą, kuria maitinamas variklis. Keičiant impulsinės įtampos parametrus yra keičiamas variklio apvijomis tekančios kintamos srovės dažnis ir amplitudė, o tuo pačiu ir variklio sukimosi greitis. Variklis, maitinamas dažnio keitiklio apgręžiklio, tampa mašina su tolydžiai reguliuojamu greičiu bei sukimo momentu. Tai leidžia valdyti technologijas, kuriose naudojami asinchroniniai elektros varikliai, bei taupyti elektros energiją.

Variklio valdymo kokybės bei energijos nuostolius variklyje nulemia apgręžiklio formuojamos impulsinės įtampos parametrai, kurie savo ruožtu priklauso nuo apgręžiklio savybių ir jas valdančių signalų parametrų. Apgręžiklio savybės taip pat lemia ir galios nuostolius apgręžiklio raktuose, vadinasi, turi įtakos dažnio keitiklio naudingo veikimo koeficientui, apgręžiklio darbo raktų patikimumui bei gabaritams ir svoriui.

Literatūroje nagrinėjama keletas apgręžiklio fazių įtampų moduliavimo metodų. Praktikoje dažniausiai pasitaiko šios:

 • Elektrotechnika Referatai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Akvilė
 • 9 puslapiai (1441 žodis)
 • Universitetas
 • Elektrotechnikos referatai
 • Microsoft Word 16 KB
 • Energetinės sistemos apgręžiklio valdymas
  10 - 6 balsai (-ų)
Energetinės sistemos apgręžiklio valdymas. (2015 m. Spalio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/energetines-sistemos-apgreziklio-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:04