Energetiniai gamtos ištekliai ir jų vertinimas


Įvadas. Energetinių gamtos išteklių naudojimo teoriniai aspektai. Energetinių gamtos išteklių esmė ir rūšys. Energetinių gamtos išteklių ypatumai. Energetinių gamtos išteklių naudojimo veiksniai ir jų įtaka ekonomikai. Energetinių gamtos išteklių naudojimo analizė ir vertinimas. Energetinių gamtos išteklių vartojimo pasaulyje analizė. Energetinių gamtos išteklių vartojimo Lietuvoje analizė. Energetinių gamtos išteklių kainos. Išvados. Literatūra.

Dėl kai kurių mes dar palyginti neseniai visiškai nesijaudinome, nes jie buvo labai lengvai atkuriami arba iš viso neišsenkami, o dėl kai kurių vis labiau pradedame nerimauti, nes jų lieka vis mažiau. Būtent dėl šių priežasčių ši tema yra aktuali ir reikia išspręsti iškylančius amžinus klausimus kaip tausoti energija, kaip turint mažai išteklių patenkinti didžiulius žmonijos poreikius, kurie su kiekviena diena vis auga.

Darbo tikslas: identifikuoti energetinių išteklių naudojimo problemas ir įvertinti atskirų energetinių išteklių panaudojimo galimybes.

Darbo uždaviniai:

•Išnagrinėti energetinius gamtos išteklių ypatumus;

•Išanalizuoti ir įvertinti pagrindinių energetinių išteklių panaudojimo galimybes.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizės ir sintezės metodas, palyginimo bei grafinio vaizdavimo metodai.

Tyrimo laikotarpis: 2007 – 2011 m. Naftos, akmens anglies ir gamtinių dujų pasaulinio lygio analizei buvo naudojami 2004 – 2011 m. duomenys. Lietuvos analizei buvo naudoti 2001 – 2009 m. duomenys.

1.Energetiniai ištekliai naudojami įvairiems poreikiams tenkinti. Energetiniai gamtos ištekliai skirstomi į atsikuriančius ir neatsikuriančius gamtos išteklius. Nafta, dujos bei akmens anglis priskiriami neatsinaujinančių energetinių gamtos išteklių rūšiai. Energija kuri gaunama iš natūralių neatsinaujinančių gamtos išteklių yra plačiai naudojama visame pasaulyje.

2.Pagrindinė energetinių gamtos išteklių ypatybė, ribotumas, kuri yra neigiama. Naudojant energetinius gamtos išteklius tokius kaip: naftą, akmens anglį bei dujas susiduriame didžiausia energetinių išteklių naudojimo problema – gamtos tarša.

3.Energetinių gamtos išteklių poveikis ekonomikai yra dvejopas: teigimas ir neigiamas. Neigiamas poveikis atsiranda šalims turinčioms mažai arba išvis neturinčioms energetinių gamtos išteklių ir kuriuos tenka pirkti iš kaimyninių valstybių mokant už juos didelę kainą. Teigiamas poveikis tik valstybėms apsirūpinusioms energetiniais ištekliais kuriuos parduoda kitoms šalims.

4.Naftos, akmens anglies ir gamtinių dujų vartojimas pasaulyje yra labai didelis. Daugiausiai šių išteklių sunaudoja JAV. Didelę išteklių dalį naftos ir gamtinių dujų turi Saudo Arabija, o akmens anglies Jungtinės Amerikos Valstijos.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 322 KB
  • 2015 m.
  • 30 puslapių (7745 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Energetiniai gamtos ištekliai ir jų vertinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Energetiniai gamtos ištekliai ir jų vertinimas. (2015 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/energetiniai-gamtos-istekliai-ir-ju-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:35
×