Energijos gavyba ir svarba žmogaus organizmui (3)


Energijos gavyba ir svarba žmogaus organizmui. Gaunamų Maisto medžiagų energija ir jos balansas. Maisto medžiagos. Angliavandeniai. Angliavandenių virškinimas. Baltymai. Baltymų savybės. Baltymų skirstymas. Riebalai. Riebalų savybės. Riebalų skirstymas. Bendra metabolizmo schema. Maisto medžiagų Kaloringumas. Maisto medžiagų normos. Išvados. Apibendrinimas. Literatūros šaltiniai.


Racionalios sveikos mitybos principas: baltymai turėtų sudaryti 10-12%, riebalai – 30-35% ir angliavandeniai – apie 55% paros maisto raciono.

Struktūriškai riebalai skirstomi į paprastuosius (sudarytus iš alkoholio ir riebalų rūgščių), sudėtinius (sudarytus iš alkoholio, riebalų rūgščių ir papildomų medžiagų, bei izoprenoidus, kuriems priklauso steroidai ir terpenai. Riebalai yra svarbūs kaip energetinė medžiaga, jie yra kaupiami, todėl atlieka rezervinę funkciją bei formuoja visų ląstelių membranas, atlieka struktūrinę funkciją. Riebalai (vaškai) dengdami augalų vaisius, atlieka apsauginę funkciją, o žmogaus organizme sukaupti riebalai - triacilgliceroliai, kurie supa vidaus organus - apsaugo nuo mechaninio poveikio; poodinis riebalinis audinys apsaugo organizmą nuo šilumos praradimo.

I stadija (energijos negauname) vyksta virškinimo trakte, lizosomose dalyvaujant hidrolazėms II stadija (išsiskiria 1/3 visos medžiagos energijos) vyksta citoplazmoje dalyvaujant oksidoreduktazėms, transferazėms, hidrolazėms ir kt. III stadija (išsiskiria 2/3 medžiagos energijos) vyksta mitochondrijose ir susijęs su oksidaciniu fosforilinimu, išsiskiria CO2 ir H2O.

Pagrindinės maisto medžiagos, kurias mes turime gauti su maistu- baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Pagrindinių maisto medžiagų - angliavandenių, riebalų ir baltymų -santykis yra 4:1:1 Vienas maisto medžiagas galime pakeisti kitomis, tačiau ilgesnį laiką tokia netinkama mityba gali būti žalinga.

Pagrindinės maisto medžiagos, kurias mes gauname su maistu, yra riebalai, angliavandeniai ir baltymai.

  • MS PowerPoint 934 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1018 žodžiai)
  • Mokykla
  • Matas
  • Energijos gavyba ir svarba žmogaus organizmui (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Energijos gavyba ir svarba žmogaus organizmui (3). (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/energijos-gavyba-ir-svarba-zmogaus-organizmui-3.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:32
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo