Energijos poreikių prognozavimas


Įvadas. Iš ko susideda elektros energijos kaina. Elektros energijos tarifai ir kaina. Vidutinės elektros energijos kainos sandara. Elektros kainų vartotojams nustatymo metodai. Išvados. Šaltiniai.

Šiame darbe apžvelgiamos 2014 metų elektros energijos kainos, elektros tarifų planai, kuom jie skiriasi bei kokį iš jų pasirinktį tinkamiausią kiekvienam vartotojui individualiai. Apžvelgiama vidutinės elektros energijos kainos sandara, iš kokių atskirų dalių ji susideda, kaip kaina kito per pastarąjį dešimtmetį bei išskiriami pagrindiniai kainų vartotojams nustatymo metodai.

Lietuvoje komerciniai vartotojai, palyginus su kitomis Baltijos šalimis, 2013 metų II pusmetį už elektros energiją mokėjo brangiausiai – 6,34 proc. brangiau negu Latvijoje ir net 46,18 proc. brangiau negu Estijoje. 2013 metų II pusmetį elektros energijos kaina komerciniams vartotojams augo tik Latvijoje. Palyginus su 2013 m. I pusm. Latvijoje elektra brango 2,4 proc., Estijoje pigo 0,48 proc., Lietuvoje taip pat pigo 0,25 proc.

 „Eurostat“ duomenimis, 2013 metų II pusmetį Lietuvoje komerciniams vartotojams buvo taikomos 31,58 proc. didesnės elektros energijos kainos negu yra ES vidurkis.

Elektros energijos vartotojas gali pasirinkti jam tinkamiausią tarifų planą iš 5 galimų.

Pagal pateiktą 10 metų statistiką matome, kad elektros energija nuolat brangsta, tačiau pastaruosius keletą metų ji kinta nežymiai.

Palyginus ES ir kitų šalių elektros energijos kainas buitiniams vartotojams, matome jog Lietuvoje kaina yra vidutiniška, tačiau pagal 2013 metų II pusmetį Lietuvoje buvo brangiausia palyginus su kitomis Baltijos šalimis.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 486 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2529 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Energijos poreikių prognozavimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Energijos poreikių prognozavimas. (2015 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/energijos-poreikiu-prognozavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:22
×