Energijos projektų planavimo ir vertinimo metodai


Investicinių projektų efektyvumo vertinimo metodai. Projekto planavimo vertinimas. Investicinio projekto analize.

Energijos projektų planavimo ir vertinimo metodai. Finansinė analizė. Jautrumo analizė. Investicinius projektus, kuriuos įgyvendinant dalyvauja valstybė, siūloma vertinti taikant kompleksinę analizę.

Investicinius projektus, kuriuos įgyvendinant dalyvauja valstybė, siūloma vertinti taikant kompleksinę analizę (1 pav. ).

Kompleksinė analizė suteikia galimybę, rengiant investicinius projektus ar svarstant paraiškas dėl valstybės subsidijų, užsienio kreditų ar kitos valstybės pagalbos suteikimo šiems projektams įgyvendinti, išrinkti iš pateiktų alternatyvų variantą, efektyviausią įmonei, ūkio šakai, visai ekonomikai ar problatliekant kompleksinę analizę, naudojami įvairūs analizės metodai. Juos galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: finansinę ir ekonominę analizę.

Toks metodų suskirstymas iš dalies sąlyginis, nes tam tikra dalis metodų, tradiciškai priskiriamų tam tikrai grupei, gali būti panaudoti ir kitoje grupėje.

Finansinė ir ekonominė analizė gali būti papildoma ekspertinio vertinimo metodu. Šis metodas skirtas įvertinti tiems veiksniams, kurie, neturėdami kiekybinės išraiškos ar turėdami ją, negali būti ištirti finansinės ar ekonominės analizės metodais. Ekspertinio vertinimo metodas gali būti naudojamas ir tuomet, kai kitų metodų taikymas yra santykinai per brangus.

šiuo metu dažniausiai naudojama finansinė investicinių projektų analizė. Jos pagrindinis tikslas yra nustatyti projekto efektyvumą jį tiesiogiai įgyvenįvertinti projektą, atsižvelgiant į tas jo ir aplinkos sąlygas, kurios nebuvo įvertintos rengiant projektą ir todėl nepateko į finansinę analizę.

Kompleksinės analizės rezultatas yra investicinio projekto efektyvumo įvertinimas pagal pasirinktus vertinimo kriterijus. Skirtingais analizės metodais gauti rezultatai apibendrinami ir galutinis sprendimafinansinė investicinio projekto analizė grindžiama projekto efektyvumo nustatymu, remiantis projektuojamais pinigų srautais. Šie srautai rodo būsimas investicijas bei veiklos pajamas ir išlaidas. Dažniausiai pinigų srautai skaičiuojami, atsižvelgiant į svarbiausias ir labiausiai tikėtinas aplinkos sąlygas. Nuo projektui svarbių sąlygų identifikavimo kokybės ir jų prognozių patikimumo priklauso ir finansinės analizės rezultatų patikimumas, todėl priešsumažinimo ir padidinimo aritmetikos principas yra labai paprastas. Kai vertiname didėjantį gyventojų skaičių arba priaugančias pinigų sumas taupomosiose sąskaitose, yra skaičiuojamas būsimas dydis padidinant dabartinę vertę. Apskaičiuojant vertę šios dienos sumai, kurią gausime ateityje, nominali ateities vertė yra mažinama, kad priartėti prie šios dienos dydžio.

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2799 žodžiai)
  • Universitetas
  • Energijos projektų planavimo ir vertinimo metodai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Energijos projektų planavimo ir vertinimo metodai. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/energijos-projektu-planavimo-ir-vertinimo-metodai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:25
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo