Energijos šaltiniai


Elektros energijos saltinai referatas. Kuro rusys referatas. Elektros energijos saltiniai referatas. Anglies kilmės energijos šaltiniai. Opec skaidres. Atsinaujinantys energijos istekliai referatas. Gamtinės kilmes energijos saltiniai. Atsinaujinantys energijos saltiniai referatas. Elektros energijos saltiniai skaidres. Energijos saltiniai rusys.

Energijos šaltiniai. Anglių teikiama energija. Nafta. Atominė energetika. Kiti energijos šaltiniai. Hidroelektrinės. Geoterminė energija. Saulės energija. Vėjo energija. Bangų mūšos energija. Biomasės energija. Naudota literatūra. Energijos ištekliai, kuriais šiandien naudojasi žmogus, kūrėsi milijonus metų. Anglys, nafta ir gamtinės dujos – visos iškastinio kuro rūšys – sukaupė Saulės energiją, pasiekusią Žemę galbūt prieš 500 milijonų metų. Jos susidarė iš augalinės kilmės medžiagos, kuri kito milijonus metų.

Energijos ištekliai, kuriais šiandien naudojasi žmogus, kūrėsi milijonus metų. Anglys, nafta ir gamtinės dujos – visos iškastinio kuro rūšys – sukaupė saulės energiją, pasiekusią žemę galbūt prieš 500 milijonų metų.

Niekas neabejoja, kad galų gale nafta, dujos ir anglys neišvengiamai baigsis, kartu anglys – pirmoji iškastinio kuro rūšis, kurios buvo daug kasama ir naudojama. Visa vakarų visuomenės industrializacija buvo glaudžiai susijusi su anglių gavyba. Xviii a. Pagal naują technologiją pradėta kasti anglis iš giliau. Anglys, savo ruožtu, skatino išrasti garo variklius, kitas darbą lengvinančias mašinas ir jomis naudotis.

Sužinoti, kiek iš tikrųjų po žeme esama anglių, beveik neįmanoma. Apskaičiuota, kad žemėje glūdi veikiausiai 600 000 milijonų tonų tokių anglių, kurias galima iškasti šių laikų kasybos technika. Žinodami, kad xx a. 8-ojo dešimtmečio pradžioje pasaulinė anglių pramonė kasmet iškasdavo daugiau kaip 2000 mln. Tonų antracito, galime svarstyti, kuriam laikui šio kiekio pakaks. Apie 25 proc. Šio kiekio buvo iškasama jav; europoje – mažiau. Šie skaičiai akivaizdžiai rodo, kad anglių pramonė gali ne tik gyvuoti, bet ir klestėti visą ateinantį šimtmetį, o galbbeveik pusę pasaulinės energijos šiuo metu teikia nafta, o penktadalį – gamtinės dujos. Kartu paėmus, jo sudaro apie 40 proc. Visos pagaminamos energijos.

Naftos ir dujų pramonės tolimos ateities perspektyvos nėra tokios šviesios kaip anglių pramonės. Palyginus su paklausa, naftos ištekliai yra mažesni negu anglių. Naftą eskportuojančių šalių organizacijos duomenimis (opec), šiuo metu kasdien pasaulyje yra išgaunama 24,5 milijono barelių naftos (1 barelis lygus 159 litrams). Jei žmonija taip sparčiai eikvos naftą, ir jei nebus rasta naujų didelių jos telkinių, tai xxi-ojo amžiaus ii-ajame ketvirtyje naftos pramonė taps legenda.

šiuo metu pasaulyje yra apie 1016,9 tūkstanpasaulyje atominė elektros energija sudaro 11 proc. Pagaminamos energijos. Atominės eletrinės, naudodamos mažai kuro, pagamina milžinišką kiekį elektros energijos. Jos taip neteršia aplinkos, kaip akmens aglys. Tai yra neatnaujinamas eneregijos šaltinis.

Elektros energijos kiekis, kurį galima gauti iš pasaulinių urano išteklių ir kitų branduolinio kuro rūšių, daug priklauso nuo branduolinio reaktoriaus tipo. Vienas jų – greitųjų neutronų reaktorius (bryderis) – iš to paties kuro galima pagaminti maždaug 60 kartų daviliojantis energijos šaltinis yra vanduo, gaminantis elektros energiją.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (713 žodžiai)
  • Energijos šaltiniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Energijos šaltiniai. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/energijos-saltiniai.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 24 d. 20:08
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo