Energijos transformavimo mašinų kursinis darbas. Biologinė energija


Pagrindiniai energijos šaltiniai šiuo metu yra nafta, gamtinės dujos ir anglis, tačiau jie sparčiai . Energijos transformavimo mašinos kursinis.

Energijos transformavimo mašinų kursinis darbas. Biologinė energija. Pasaulio šalys ieško būdų, kaip papildyti savo negausius vietinės energijos šaltinius ir vystyti ekologiškai švarias technologijas. Pagrindiniai energijos šaltiniai šiuo metu yra nafta, gamtinės dujos ir anglis, tačiau jie sparčiai senka, o iš jų pagaminta energija nuolat brangsta. Be to, deginant iš žemės gaunamas iškasenas, į atmosferą išsiskiria dideli kiekiai žmonių bei gyvūnų sveikatai pavojingų junginių, ore sparčiai didėja anglies dvideginio koncentracija, kuri didina šiltnamio efektą. Naudota literatūra.

Bandant turbiną su priešslėgiu, išmatuoti garo parametrai prieš patenkant į turbinnustatyti santykinius disko trinties nuostolius ir nuostolius dėl garo parcialinio tiekimo atskiroje aktyvioje turbinos reguliavimo pakopoje. Pakopos matmenys d, l1, l2 į1ef, b2, parcialumo laipsnis e = 0,4 ( keturios tūtos gruapskaičiuoti santykinį masės šaldymo našumą q0, atiduodamą kondensatoriuje santykinę šilumą qk ir šaldymo koeficientą åk, kai žinoma, kad amoniako šaldymo mašina veikia pagal atvirnustatykite garintuvo šilumos atidavimo plotą ir šalčio nešiklio ( nacl tirpalas ) išeigą, kai vienos pakopos šaldymo ma. Nustatome šalčio nešiklio santykinį šilumos talpumą įvertindami tai, kad šalčio nešiklio užšalimo temperatūra turi būti nekai vidutinė temperatūra tsnm = - 5oc ir koncentracija 22,4 %, tirpalo santykinis šilumos talpumas csn = 3,35 kj/(kg*k).

Biodujos gaunamos anaerbinio proceso metu. Šis procesas pirmą kartą praktiškai buvo pritaikytas 1897m didžiosios britanijos eksetero miesto nutekamųjų vandenų biologiniam valymui, o gautos biodujos panaudotos apšvietimui ir šildymui. Susidomėjimas biodujomis ypač padidėjo dėl 1973 metų energetikos krizės ir didelio naftos kainų pakilimo.

Griežtėjantys aplinkos apsaugos reikalavimai ir noras sumažinti žalingą šiltnamio efektą, skatina žmoniją vis daugiau lėšų ir dėmesio skirti atsinaujinančių energijos šaltinių, tarp jų ir biodujų, gamybos vystymui ir jų naudojimui. Daugumoje išsivysčiusių šalių valstybės specialių įstatymų pagalba stimuliuja šį procesą.

Vienas svarbiausių ir lengviausiai prieinamų atsinaujinančių energijos šaltinių mūsų šalyje yra biomasės panaudojimas energetiniams tikslams. Biomasės sąvoka apima platų panaudojimo spektrą. Tai tiesioginis medienos bei jos atliekų deginimas katilinėse, greit augančių energetinių plantacijų kultivavimas, šiaudų bei kietų kominalinių atliekų deginimo problemos. Svarbi vieta šioje srityje tenka biodujų gamybai iš organinių atliekų.

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (1490 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dangerutis
  • Energijos transformavimo mašinų kursinis darbas. Biologinė energija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Energijos transformavimo mašinų kursinis darbas. Biologinė energija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/energijos-transformavimo-masinu-kursinis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:36
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo