Energinis vampyrizmas


Įvadas. Energinis vampyrizmas. Kas tai? Energijos Vampyrų tipai. Kaip atpažinti energinį vampyrą? Kaip atpažinti energinio vampyro auką? Aukos požymiai. Psichologinė gynyba profilaktinės priemonės ir savisaugos būdai. Tyrimo metodika Tiriamieji. Tyrimo metodai. Tyrimo eiga. Duomenų tvarkymas. Rezultatai ir jų aptarimas. Išvados. Literatūra.


Ši tema aktuali šiuolaikiniam pasauliui, nes padeda susipažinti su energinio vampyrizmo sąvoka, moko gebėti nustatyti energijos vampyro tipą ir kaip atpažinti jo auką, supažindina su profilaktinėmis priemonėmis ir savisaugos būdais.

Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti energinio vampyrizmo sąvoką, susipažinti su energinių vampyrų tipais, pagrindiniais aukų bruožais, apžvelgti savisaugos būdus bei išbandyti testavimo metodiką.

Tyrime dalyvavo 40 mokinių. Iš jų 20 merginų ir 20 vaikinų. Dalyviai buvo atrenkami atsitiktinės atrankos būdu. Visi tyrimo dalyviai mokosi Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje.

Tyrimo tikslas buvo paaiškintas pateikiant testą ir testavimas pradėtas mokiniui sutikus savanoriškai jame dalyvauti. Tiriamieji buvo patikinti, kad jų asmeniniai atsakymai nebus niekur viešinami.

Pirmame paveikslėlyje matome, kaip buvo įvertintas santykis su žmonėmis ir nusistatytas vampyrizmo lygis. Pastebime, kad rimta vampyrizmo forma labiau pasižymi vaikinai, nei merginos, vidutinis išreikštumo laipsnis taip pat būdingesnis jiems. Tiek tarp vaikinų, tiek tarp merginų nestebima, kad jie turėtų stipriai išreikštų energiniams vampyrams būdingų bruožų.

Apibendrinus abiejų lyčių rezultatus matome, kad 14 respondentų pasižymi nedideliu vampyrizmo laipsniu, 11 respondentų – vidutiniu, 4 mokinių testo rezultatai parodė, kad jiems būdinga rimta vampyrizmo forma.

Duomenys 2 paveikslėlyje rodo, kad 45 procentų respondentų poros bendravime neišvengia vampyrizmo apraiškų (jų santykiuose nedidelis vampyrizmo laipsnis), 10 procentų – nustatytas vidutinis vampyrizmo laipsnis, 5 procentų respondentų testo rezultatai rodo, kad poros santykiuose vampyrizmas – gana rimta problema ir santykiai nėra lygiaverčiai. 40 procentų tiriamųjų testo rezultatuose vampyrizmui būdingų apraiškų neišryškėjo.

Apibendrinant reikia pažymėti, kad gauti testo rezultatai neleidžia daryti diagnostinių išvadų, nes pati testo struktūra gana paprasta, jis moksliškai nepagrįstas ir panaudotas tik kaip priemonė, leidžianti susipažinti su viena iš tyrimo metodikų.

Yra išskiriama 12 energinių vampyrų tipų, kurie skiriasi pagal tam tikras savybes: elgesį su kitais žmonėmis, kontakto palaikymą, siekius. Vieni žmonės tai daro nesąmoningai, o kiti priešingai, žino ką daro ir sistemingai siekia pasinaudoti kitu žmogumi.

Aukas energiniai vampyrai išsirenka nesąmoningai ir tai dažniausiai būna menkos savivertės, permainingo būdo, dvejojančios, linkusios save kaltinti asmenybės.

Pagrindiniai psichologinės gynybos ir savisaugos būdai: asmeniškumų vengimas, savęs nekaltinimas, tvirtumo ir pasitikėjimo savimi demonstravimas. Svarbiausia – užkirsti kelią manipuliacijoms.

Vampyrizmo lygio nustatymo testo rezultatai parodė, kad daugiau nei 50 procentų respondentų santykyje su kitais žmonėmis neišvengia energinio vampyrizmo apraiškų.

Porų santykiuose energinis vampyrizmas taip pat neišvengiamas.

10 – aš mielai priimu mane supančių žmonių energiją TAIP NE

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 144 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2981 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Domantas
  • Energinis vampyrizmas
    10 - 4 balsai (-ų)
Energinis vampyrizmas. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/energinis-vampyrizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:30
×