Enteroccocus faecialis


Enteroccocus faecialis. Morfologija. Auginimas laboratorijoje. Ligos patogenezė. Virulentiškumo veiksniai. Biocheminiai įpatumai. Imuniteto atpažinimas ir imuninės ląstelės dalyvaujančios atpažinime. Atsparumas antibiotikams. Antibiotikų naudojimas. Ką veikia antibiotikai šiai ląsteliai. Šaltiniai.


,, Enterococcus faecalis“ - naujosios enterokokų genties eksponentas. Prieš kelis dešimtmečius „ Enterococcus faecalis“ buvo identifikuota D grupės ne hemolizinių streptokokų gentyje

MORFOLOGIJA- tai gramteigiama bakterija, kuri reguliariai kaupia daugelio vyrų ir kitų žinduolių virškinimo traktą. Ši bakterija konkrečioje bakterijų grupėje, kuri yra gram-teigiama ir komeniška. Tačiau, esant tam tikroms sąlygoms, ,,Enterococcus faecalis,, transformuojasi iš simbiotinio mikroorganizmo į oportunistinį patogeną: tokiomis aplinkybėmis bakterija, kuri tapo patogeniška, gali būti rimta problema žmonėms, todėl gali sukelti mirtinas infekcijas.

AUGINIMAS LABORATORIJOJE- tiriamoji medžiaga, paimta iš ertmės su sterilia kilpele arba transportinės terpės tamponu, buvo ištrinta kelių kvadratinių centimetrų plote ant kietų terpių pagal paruoštas metodikas, po to išsėta į 4 sektorius. Šlapimo pasėlis buvo atliktas naudojant 1 µl kalibruotas kilpeles, kurių pagalba buvo išsėta visame kraujo agaro plote.

LIGOS PATOGENEZĖ- pagal naujus tyrimų duomenis, ši bakterija gali sukelti lėtines uždegimines žarnyno ligas (opinį kolitą arba Krono ligą, tai yra lėtinės ligos, visam gyvenimui ženkliai pabloginančios gyvenimo kokybę.). Enterococcus faecalis sintetina tam tikrą fermentą, vadinamą gelatinaze. Šios bakterijos išskiriamas fermentas esant genetinei predispozicijai ( iš anksto išstatytas, paruoštas polinkis į ką nors), gali pažeisti žarnyno gleivinę ir sukelti uždegimą.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (856 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantilė
  • Enteroccocus faecialis
    10 - 3 balsai (-ų)
Enteroccocus faecialis. (2020 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/enteroccocus-faecialis.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 17:24
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo