Entropijos pokyčio nustatymas kaitinant ir išlydant kristalinį kūną laboratorinis darbas


Laboratorinio darbo rezultatai – entropijos pokytis – gautas teigiamas. Teorinė dalis. Darbo aprašymas. Skaičiavimo pavyzdžiai. Matavimo rezultatų grafikas. Išvados.


Statistikinė fizika įrodo, kad termodinaminės sistemos entropija S vienareikšmiškai susieta su netvarkos dydžiu sistemoje ir yra termodinaminės sistemos netvarkos matas. Pavyzdžiui, kristaliniame kūne mažiausia netvarka, o tuo pačiu ir entropija, kai jo temperatūra artima 0 K laipsnių. Šildant tokį kūną, didėja jo struktūrinių dalelių chaotiškas judėjimas, kai kurios dalelės net palieka gardelės mazgus ir dėl to kristale netvarka, o tuo pačiu ir entropija, didėja. Juolab sistemoje netvarka, o tuo pačiu ir entropija, žymiai padidėja kristalui lydantis.

čia q – metalo lydymosi specifinė šiluma, o - jo lydymosi šiluma. Taigi pilnutinis entropijos pokytis Taip ir turėjo būti, nes sistemos šilumos pokytis buvo teigiamas. Pirmąją entropijos pokyčio dalį sudaro metalo šildymas nuo kambario temperatūros T0 iki lydymosi temperatūros Tl. Tas procesas mūsų laboratoriniame darbe užtruko 16 minučių. Kitas entropijos matavimo proceso etapas – tai medžiagos lydymasis. Metalas viso lydymosi proceso metu absorbavo šilumą – net 11 minučių jo temperatūra nekito, nors šildymas nebuvo nutrūkęs.

Iš šių abiejų procesų nustatytas bendras alavo entropijos pokytis.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (856 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Entropijos pokyčio nustatymas kaitinant ir išlydant kristalinį kūną laboratorinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Entropijos pokyčio nustatymas kaitinant ir išlydant kristalinį kūną laboratorinis darbas. (2017 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/entropijos-pokycio-nustatymas-kaitinant-ir-islydant-kristalini-kuna-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:51
×