Erdviniai duomenys ir jų analizės egzamino klausimai


Išvardinkite pagrindinius duomenų modelius. Ką lemia rastro gardelės dydis. Ranginių duomenų apibrėžimas. Kuo skiriasi ArcMap jungimas Join ir siejimas Relate ? Kokie naudojami buferių tipai. Kaip matuojama ir išreiškiama ekspozicija. Kas tai yra geostatistika. Kokie naudojami interpoliacijos metodai. Kas sudaro erdvinį modelį. Kokie yra 2 pagrindiniai modelių tipai. Kas yra erdviniai duomenys. Kas vyksta LEII portale ? GDR10LT kadastro objektai. Ką INGIS specifikacijoje apibūdina metaduomenų modelis. Apibūdinkite geoduomenų bazę ir jos struktūrą. Topologinės taisyklės - pateikite pavyzdžių. Rastrinių duomenų analizė - ekspozicijos ir nuolydžio skaičiavimas - kuo skiriasi , kokie rezultatai. Kas yra Euklidinis atstumas , kam jis naudojamas. Rastriniai duomenys , jų pranašumai. Kas yra ribojanti užklausa. Autokoreliacija erdvėje - bokšto ėjimas. Erdvinio išsidėstymo analizės formos. Kas yra erdvinis objektas. Kas yra Lietuvos georeferencinio pagrindo kadastras , kokios jo dalys. Kaip vaizduojami paviršiai , kuo jie skiriasi nuo rastrinio modelio. Kam reikalingas geokodas. Kas saugoma paviršiaus geoduomenų bazėse. Kas yra topologija , kokios yra geoduomenų bazių topologijos rūšys ? Vektorinės analizės metodai Apkirpimas , Skaldymas , Išrinkimas , Šalinimas - kaip tai veikia ir kokie gaunami rezultatai. Kas yra erdvinis paviršiaus modelis ? INSPIRE direktyvos pagrindiniai iššūkiai. Kaip INGIS specifikacijoj saugomi vektoriniai duomenys. Kam geoduomenų bazėse naudojami klasifikatoriai. ESRI duomenų formatai , pateikite pavyzdžių.


Nežinomos vietos įvertinimas, atsižvelgiant į dydį, formą, orientaciją ir erdvinę tvarką. Pasikeitus erdvinei struktūrai- keičiasi ir įvertinimas.

Atvirkščiai proporcingo atstumo, globali polinominė, lokali polinominė, splainiai, krikingas, kokringas.

Erdvinį modelį sudaro grafiniai elementai – taškas, linija, plotas, paviršius.

Sudaromos vienos ar skirtingų klasių elementams. Pirmiausia apibrėžiamos elementų klasių erdvinę elgseną formuojančios taisyklės, po to yra tikrinama elementų geometrija. ArcMAP programa turi 26 topologijos taisykles, kurių kiekviena nurodo skirtingą tinkamo totpologinio ryšio tipą.

Klasterio tolerancija (Cluster tolerance) - atstumas, kuriuo esantys taškai yra laikomi vienu tašku. Tokiu atstumu vienas nuo kito nutolę taškai bus sutaukti į vieną tašką.

Rastrinių duomenų analizė- ekspozicijos ir nuolydžio skaičiavimas- kuo skiriasi, kokie rezultatai?

Nuolydis (slope)– nurodo didžiausią aukščio pokytį konkrečioje paviršiaus vietoje. Išreiškiamas laipsniais arba procentais. Išvesties rastras sudaromas atsižvelgiant į įvesties duomenų formatą – skaičiuojamas arba rastrinio SRM (skaitmeninio reljefo modelio) gardelės arba kiekvieno NTT (netaisyklingų trikampių tinklo) paviršiaus elemento nuolydis. Rezultatą galime atskirti nedidelio, vidutinio ir didelio nuolydžio sritis.

Ekspozicija – apibrėžiama kaip didžiausio aukščio kritimo kryptis- nurodoma pagrindinė šlaito kryptis. Matuojama pagal laikrodžio rodyklę nuo šiaurės ir išreiškiama laipsniais. Išvesties rastras apskaičiuojamas taip kaip ir nuolydžiui. Jame atsiskleidžia tam tikri reljefo dėsningumai, kurių kitais nebūtų galima įvertinti. (5 paskaita). Rezultate atsiskleidžia tam tikri reljefo dėsningumai.

atstumas tiesia linija - fizinis atstumas tarp dviejų taškų (Euklido atstumas). Rastre matuojami tarp gardelių centrų; (5 paskaita)

Touch the boundary of (ribojasi su) – tai užklausa,kuri randa bet kokius objektus, kurie liečiasi su pradinio sluoksnio objektų ribomis;

Bokšto gretimumas – jei vienetas ribojasi tik kampu- jis nėra gretimas.

Kaimynų analizė (nearest neighbor) – ar taškų erdvinis išsidėstymas atitinka konkretų skirstinį, nustatoma pagal atstumus tarp taškų.

Analizė tinkleliu (quadrant analysis) – sritis sudalinama į plotinius vienetus ir išsidėstymo forma erdvėje nustatoma pagal taškų skaičių dalyse.

Saugomos kelios elementų klasės - aukščio taškai, lūžio linijos, taisyklės, kaip iš elementų sudaryti paviršių.

  • Inžinerija Konspektas
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2011 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugnė
  • Erdviniai duomenys ir jų analizės egzamino klausimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Erdviniai duomenys ir jų analizės egzamino klausimai. (2017 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/erdviniai-duomenys-ir-ju-analizes-egzamino-klausimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:31
×