Erdviniai kūnai skaidrės


Erdviniai kūnai. Tikslas. Jie gali būti Sukiniai Briaunainiai. Jie gaunami sukant. Sukiniai. Ritinys. H – Ritinio aukštinė R – Ritinio spindulys. Iškloję ritinį, gauname ritinio išklotinę. Ritinio paviršiaus plotas. Ritinio viso paviršiaus plotas lygus jo pagrindų ir šoninio paviršiaus plotų sumai. Tūris. Ritinio tūris lygus ritinio pagrindo ploto ir aukštinės ilgio sandaugai. Kūgis. H – Kūgio aukštinė l – Kūgio sudaromoji R – Pagrindo spindulys S - Pagrindas. Rutulio spindulys dvigubai trumpesnis už jo skersmenį r = d. Rutulys. Sukinių pavyzdžiai. Sukinių pavyzdžiai aplinkoje. Tai geometrinis kūnas, apribotas plokščiaisiais daugiakampiais. Erdvinis kūnas. Taisyklingoji piramidė. Figūra, kurios pagrindai yra lygūs ir lygiagretūs daugiakampiai. Prizmė. Briaunainiai gamtoje. Kas žymima H raide? Kam lygi atkarpa H? Užduotis. Apskaičiuok ritinio paviršiaus plotą.

Jie gaunami sukant plokštumos figūras. Sukdami stačiakampį apie jo kraštinę, gauname ritinį. Sukdami statųjį trikampį apie jo kraštinę, gauname kūgį. Sukdami pusskritulį apie jo skersmenį, gauname rutulį.

Norint apskaičiuoti kūgio sudaromąją reikia naudoti Pitagoro teoremą. l² = H² + R².

Tai geometrinis kūnas, apribotas plokščiaisiais daugiakampiais. Briaunainiai gali būti: Įvairios piramidės Prizmės.

Erdvinis kūnas, kurio viena siena, vadinama pagrindu, yra bet koks taisyklingasis daugiakampis, o kitos sienos – lygūs lygiašoniai trikampiai, turintys bendrą viršūnę, vadinamas taisyklingąja piramide. Jei piramidės pagrindas yra lygiakraštis trikampis, tai piramidė bus trikampė. Jei piramidės pagrindas yra kvadratas, tai piramidė bus keturkampė.

  • Matematika Skaidrės
  • MS PowerPoint 861 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (278 žodžiai)
  • Auksė
  • Erdviniai kūnai skaidrės
    10 - 8 balsai (-ų)
Erdviniai kūnai skaidrės. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/erdviniai-kunai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:38
×