Erdvinio modeliavimo praktikos ataskaitta


Įvadas. Darbo eiga. Išvados. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai. Priedas.


Geografinių duomenų analizė – tai GIS širdis - GIS ir sukurta geografinių duomenų analizei, kuri ir sudaro geografinių informacinių sistemų esmę. Geografinių duomenų analizė apima visas transformacijas, manipuliacijas bei metodus geografinių duomenų atžvilgiu. To išdavoje didėja geografinių duomenų vertė, atskleidžiamos tokios tikrovės pusės, kurios iš pirmo žvilgsnio nėra pastebimos. Geografinių duomenų analizė – tai procesas, kurio metu pradiniai, neapdoroti duomenys yra paverčiami į naudingą informaciją, kuri praverčia efektyvių sprendimų priėmimui ar moksliniams tyrinėjimams.

Geografinių duomenų analizės funkcijos yra svarbi geografinių informacijos sistemų savybė, išskirianti GIS iš kitų informacijos sistemų. Šios funkcijos, naudodamos duomenų bazėse esančius erdvinius ir atributinius duomenis atsako į įvairiausius klausimus apie mus supantį pasaulį.

Dažnai vyrauja neteisinga nuomonė, kad GIS – tai visų problemų ir klausimų, turinčių geografinį elementą, sprendimų panacėja. Taip, GIS galingas instrumentas, bet ir jis neturi visų priemonių, kurių pagalba būtų galima spręsti bet kokius analizės klausimus.

GIS pranašumas ir svarbi savybė yra sugėbėjimas taip pakeisti duomenų bazėje esančius duomenis, kad gauti atsakymus į vartotojo užduotus klausimus. Toks duomenų pakeitimas dažnai ir vadinamas „duomenų analize“. Tačiau daugelis duomenų pakeitimo, manipuliavimo funkcijų iš esmės ir yra tik duomenų pakeitimas, ir tik atskirais atvejais tai galima vadinti geografinių duomenų analize.

analizė apibrėžia tik analitinių duomenų (duomenys, kuriuos galima keisti) pakeitimus;

  • Geodezija Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 1929 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (991 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marija
  • Erdvinio modeliavimo praktikos ataskaitta
    10 - 3 balsai (-ų)
Erdvinio modeliavimo praktikos ataskaitta. (2016 m. Rugsėjo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/erdvinio-modeliavimo-praktikos-ataskaitta.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:38
×