Erdvinis stereoskopinis vaizdas ekrane


Erdvinis (stereoskopinis) vaizdas ekrane. Užmerkus vieną akį galima įsitikinti , kad erdvei suvokti reikia abiejų akių. Žiūrint viena akimi, tikras erdvės pojūtis dingsta, nors jei esame pažystamoje aplinkoje ją galime įsivaizduoti pagal požymius žinomus iš patirties. Pavyzdžiui pagal žinomo objekto dydį toliau esantis objektas atrodo mažesnis ir juda lėčiau; pagal tai kaip objektai užstoja vienas kitą, nes užstojantis objektas visada yra arčiau už užstotą ir panašiai.

Užmerkus vieną akį galima įsitikinti , kad erdvei suvokti reikia abiejų akių.

Erdvinį vaizdą smegenys suvokia tik gaudamos abiem akimis truputį kitu kampu matomus vaizdus. Kad akys mato ne tą patį vaizdą lengvai galime įsitikinti, pavyzdžiui, pro išskiesstus pirštus žiūrint į objektą ir užmerkus tai vieną, tai kitą akį. Užmerkdami kairiąją ir atmerkdami dešiniąją akį lengvai pastebėsite, kad objektas pirštų atžvilgiu pasislenka į dešinę. Taip yra todėl kad akirioji ir dešinioji akys stebi objektą pro pirštus iš skirtingų erdvės taškų. Smegenys abu gautus vaizdus apdoroja taip kad suvokiame ne du pasislinkusius plokščius vaizdus, bet vieno erdvinio avizdo. Būtent ši smegenų savybė ir naudojama erdvinėms nuotraukoms, filmams ir kompiuteriniam vaizdam kurti.

Aparatai erdvinėms nuotraukoms daryti ir žiūrėti buvo sukonstruoti 1860m. Toks fotoaparatas turi du 6,5cm. Atstumu vienas šalia kito įrengtus objektyvus.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (440 žodžiai)
  • Erdvinis stereoskopinis vaizdas ekrane
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Erdvinis stereoskopinis vaizdas ekrane. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/erdvinis-stereoskopinis-vaizdas-ekrane.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 15:08
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo