Erdvinių vaizdų generavimo objektinių modelių tyrimas. Magistro darbas.


Autocad zodynas. Magistrinis darbas worde. Parsisiusti bibliotekos baldu 3d formate autocad baldu. Magistro darbas worde. Erdviniai darbai. X3d kursinis. Erdviniai darbai vaikams. Magistro darbas tyrimas. Bankroto prognozavimo modeliai. Informacinis modelis magistro darbai.

Erdvinių vaizdų generavimo objektinių modelių tyrimas. Įvadas. Uždavinio aplinkos analizė. Evom modelio koncepcija. Vrml ir x3d technologijos. Erdvinių vaizdų generavimo objektinis modelis (evom) cad sistemoje. Programinės įrangos projektas. Reikalavimų išgavimo planas. Sistemos specifikacija. Projekto grafikų ir išlaidų planas. Rizikos įvertinimo ir mažinimo planas. Testavimo planas. Sistemos vystymo planas. Vartotojo dokumentacija. Produkto kokybės įvertinimas. Išvados. Literatūra. Summary. Terminų ir santrumpų žodynas. Priedai.

Šiuo metu pasaulyje plačiai naudojamos automatizuoto projektavimo sistemos – cad. Tarp jų gan gerai žinomos yra erdvinių vaizdų projektavimo ir modeliavimo sistemos autocad, 3ds max, lightwave ir daugelis kitų. Dauguma jų yra gana universalios ir tinka įvairiems projektavimo uždaviniams spręsti. Šios sistemos pasižymi dideliu sudėtingumu bei aukšta kaina. Įmonės darbuotojų apmokymui dirbti šiomis sistemomis tenka skirti daug lėšų ir laiko, ką smulkiosios verslo įmonės vargu ar pajėgios padaryti. Tad natūralu, kad šioje vietoje atsiranda poreikis paprastesnėms ir pigesnėms projektavimo sistemoms. Būtent dėl šios priežasties šio darbo tikslas yra sudaryti nedidelės ir nesudėtingos cad sistemos, konkrečiai baldų projektavimo sistemos, programinės įrangos projektą, kuris apimtų pagrindinius didžiųjų sistemų privalumus bei vengtų jų trūkumų.

Tokio tipo projektavimo sistemose susiduriama su duomenų apdorojimo ir saugojimo bei portabilumo problema. Yra sukurta keliasdešimt erdvinio pasaulio duomenų saugojimo formatų. Dauguma jų plačiai paplito – tai autocad programinės įrangos dwg bylos ir panašiai. Ilgą laiką nebuvo bandymų tokio tipo duomenis standartizuoti, Sukurti universalų tokių duomenų saugojimo ir apdorojimo formatą. Įvedus bendrą erdvinių modelių duomenų saugojimo ir apdorojimo standartą, galima pagerinti bei standartizuoti duomenų apsikeitmo tarp skirtingų erdvinių vaizdų generavimo programinės įrangos priemonių galimybes. Pirmasis standartizavimo bandymas buvo vrml – standarto, aprašančio erdvinius pasaulius, sukūrimas. Pagrindinis vrml pritaikymas – jo panaudojimas interneto terpėje. Buvo manyta, kad šis standartas išpopuliarės internete, kad jis bus naudojamas internetinėse parduotuvėse ir kituose komerciniuose interneto projektuose. Deja, dėl daugelio priežasčių šis standartas plačiai nepaplito. Šiuo metu jis yra tobulinamas ir, esant dabartinei kompiuterinės grafikos pažangai, jam nusimato didesnės perspektyvos. Atsiradus xml standartui, duomenų struktūrų aprašymo formai, šiuo metu bandoma susieti vrml ir xml standartus, ko pasekoje kuriamas bendras – x3d (extended 3d) erdvinių modelių aprašymo standartas. Dar viena erdvinių modelių generavimo priemonių visuma galėtų būti erdvinių vaizdų apdorojimo ir modeliavimo programose naudojamos skriptų kalbos, tačiau jos yra specializuotos konkretiems programinės įrangos paketams ir bendrinio standarto neturi. Todėl darbe jos nėra analizuojamos.

  • Microsoft Word 678 KB
  • 2012 m.
  • 60 puslapių (7064 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jadvyga
  • Erdvinių vaizdų generavimo objektinių modelių tyrimas. Magistro darbas.
    10 - 3 balsai (-ų)
Erdvinių vaizdų generavimo objektinių modelių tyrimas. Magistro darbas.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/erdviniu-vaizdu-generavimo-objektiniu-modeliu-tyrimas-magistro-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 19:32
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo