Ergo Lietuva ir AB Lietuvos draudimas lyginamoji analizė


Įvadas. Uab „Ergo Lietuva“ istorija ir vykdomoji veikla. „Lietuvos draudimo“ istorija ir vykdoma veikla. Kelionių draudimas. AB „Lietuvos draudimas“. Uab „Ergo Lietuva“. Kelionių draudimo taisyklių pagrindinių paragrafų palyginimas. Draudimo objektai ir sutarčių sudarymai. AB „Lietuvos draudimas“. Uab „Ergo Lietuva“. Draudimo draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai. AB „Lietuvos draudimo“. Uab „Ergo Lietuva“. Draudimo įmokos, jų skaičiavimas bei mokėjimo periodiškumas. AB „Lietuvos draudimas“. Uab „Ergo Lietuva“. Draudimo išmokos ir jų išmokėjimo tvarka. AB „Lietuvos draudimas“. Uab „Ergo Lietuva“. Draudimo įmonių paslaugų sugretinimas. Išvados. Terminų ir sąvokų žodynas. Literatūros sąrašas.


Darbo objektas - UAB „Ergo Lietuva“ ir AB „Lietuvos draudimas“ kelionių draudimas.

Darbo tikslas – išanalizuoti ir palyginti UAB „Ergo Lietuva“ ir AB „Lietuvos draudimas“kelionių draudimo ypatumus ir pateikti išvadas, dėl draudimo bendrovės pasirinkimo, draudžiantis kelionių draudimu.

Darbo uždaviniai:

Pateikti kelionių pagrindinius ir papildomus draudimus.

Palyginti šių draudimo bendrovių kelionių draudimo siūlomas sąlygas.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausią patirtį šalyje turinti draudimo kompanija. Per beveik 100 savo veiklos metų nuėjo ilgą kelią ir tvirtai žino, ko nori ir tikisi klientas. Veikiama laikmečio iššūkių ir būtinybės keistis bei tobulėti, tapo šiuolaikiška ir modernia draudike, suprantančia kiekvieno žmogaus poreikį ir padedančia jam judėti į priekį.

Taigi, apibendrinus galime teigti, kad „Lietuvos draudimo“ bendrovė įsikūrė anksčiau negu UAB „ Ergo Lietuva“. Iš to galime daryti išvadą kad Lietuvos draudimo“ yra sukaupusi didesnę rinkos patirtį ir yra patyrusi daugiu pasikeitimų, nei „Ergo Lietuva‘. Pvz: kad Lietuvos draudimo bendrovę buvo privatizuota okupacijos laikais, bet ji vis tiek išliko iki šių dienų, o UAB „Ergo Lietuva“ įsikūrė nepriklausomybės laikais, todėl patyrė mažiau sunkumų. Tačiau abi šios draudimo bendrovės siūlo platų paslaugų asortimentą, kurios gundo klientus apsidrausti būtent jų kompanijoje.

Bagažo draudimas - jeigu, pvz., skrydžio metu draudėjas prarastų bagažą, „Lietuvos draudimas“ padengtų patirtus nuostolius.

Civilinės atsakomybės draudimas - jeigu netyčia, pvz., viešbutyje draudėjas išdaužtų

stiklą, nuostolius atlygintų draudimo bendrovė.

Nelaimingų atsitikimų draudimas –draudėjas gautų išmoką, jeigu kelionės metu susilaužytų koją ar patirtų kitą traumą.

Nenumatytų kelionės išlaidų draudimas - jeigu, pvz., ne dėl draudėjo kaltės pavėluotų į skrydį, patirtus nuostolius atlygins draudimo bendrovė.

Kelionės dokumentų ir pinigų draudimas.

Draudimo objektai yra apdraustojo turtiniai interesai, susiję su išlaidomis už apdraustajam užsienyje suteiktą būtinąją medicinos pagalbą ar apdraustojo repatriaciją draudžiamojo įvykio atveju,susiję su apdraustojo Civiline atsakomybe už žalą, padarytą trečiam asmeniui, kelionės užsienyje metu,susiję su išlaidomis dėl draudėjui priklausančio bagažo ir asmeninių daiktų praradimo ar pavėluoto pristatymo kelionės užsienyje metu,susiję su žala apdraustojo sveikatai ar jo mirtimi dėl nelaimingo atsitikimo, kelionės užsienyje metu,susiję su išlaidomis dėl neįvykusios kelionės, paso arba asmens tapatybės kortelės pametimo, pavėlavimo išvykti ar kelionės jungties praradimo, kelionės užsienyje metu.

Draudimo objektai: yra apdraustojo turtiniai interesai, susiję su užsienyje netikėtai pasireiškusia ūmine liga ar kūno sužalojimu, patirtu nelaimingo atsitikimo metu, susiję su nelaimingais atsitikimais užsienyje, susiję su kelionės bagažo daikto praradimu, visišku sunaikinimu ar sugadinimu ir/arba kelionės bagažo pavėluotu pristatymu kelionės į užsienį metu, susiję su apdraustojo padaryta žala asmeniui arba turtui, susiję su kelionės atšaukimu ar nutraukimu, pavėlavimu išvykti, kelionės jungties praradimu.

Draudimo apsauga galioja draudimo liudijime nurodytos kelionės metu, nurodytose šalyse ar žemynuose, išskyrus Lietuvos Respubliką bei draudėjo ar apdraustojo nuolatinės gyvenimo vietos šalį, jeigu draudimo sutartyje nenumatyta kitaip.

Draudimo apsauga baigiasi draudimo liudijime nurodytą dieną ir valandą, bet ne vėliau, kaip pasibaigus draudimo liudijime nurodytai kelionei ir kirtus Lietuvos Respublikos valstybinę sieną t.y. sugrįžus į Lietuvos Respubliką. Draudimo apsauga taip pat baigiasi mirus apdraustam asmeniui.

Užsieniu laikomos visos šalys, išskyrus Lietuvos Respubliką, taip pat šalį, kurioje apdraustasis nuolat gyvena, jeigu draudimo sutartyje nenumatyta kitaip.

Palyginus abi draudimo bendroves, galime teigti kad „Lietuvos draudimas“ pateikia mažiau informacijos apie draudimo sutarties sąlygas, nei „Ergo Lietuva“. „Ergo Lietuva“ išsamiau paaiškina apie draudimo sąlygas, kokius dokumentus reikia pateikti norint apsidrausti ir kokių visų tyrimų būtų galima pareikalauti iš draudėjo, įvykus draudžiamajam įvykiui ir sudarant draudimo sutartį. Tačiau abi draudimo bendrovės nurodo, kad draudimo sutartis sudaro draudėjas ir draudikas. Abiejų draudimo kompanijų draudimo objektai yra panašūs, susiję su tais pačiais turtiniai interesais, asmens gyvybe, sveikata, turtu ar civiline atsakomybe.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (7091 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Ergo Lietuva ir AB Lietuvos draudimas lyginamoji analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Ergo Lietuva ir AB Lietuvos draudimas lyginamoji analizė. (2016 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergo-lietuva-ir-ab-lietuvos-draudimas-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 14:45
×