Ergonomika dirbant kompiuteriu referatas


Įvadas. Darbo tikslai ir uždaviniai. Ergonomika. Darbo aplinka. Darbos vietos apšvietimas. Triukšmas darbo aplinkoje. Darbo vietos šildymas. Darbo vietos spinduliuotė. Kompiuterizuotos darbo vietos įrengimas. Kompiuterizuotos darbo vietos įrenginiai. Sveikatos sutrikimai, kurie Patiriami dirbant su kompiuteriu. Dirbančiųjų kompiuteriu mankšta darbo vietoje. Pratimai akims. Pratimai pečiams ir rankoms. Pratimai kojoms. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Kompiuteris – tai kasdienis mūsų darbo įrankis, su jais dirbama, mokomasi bei pramogaujama. Kompiuteris vis sparčiau tampa mūsų gyvenimo būtinybe. Kasdien vis gausėja su kompiuteriais dirbančių žmonių skaičius. Namuose žmonės dažniausiai naudoja kompiuterį laisvalaikio tiklams, tokiems kaip naujienų skaitymui, filmų žiūrėjimui, žaidimams, informacijos paieškai ir dar daug kitų su buitimi susijusių dalykų. Tačiau labai didelis naudojimasis kompiuteriu lėmė daugelio ligų paplitimą. Žmonėms pasireiškia regos sutrikimai, kaulų ir raumenų negalavimai, jiems padidėjęs nervingumas, jaučia didelius skausmus kaklo ir ypač stuburo srityje, daužniausiai nuo per ilgo laiko praleisto prie kompiuterio jiems pradeda skaudėti galvą. Todėl, jeigu yra dirbama daugiau negu dvi valandos, žmogus turi laikytis tam tikrų taisyklių.

Patalpoje, kur yra dirbama turi būti higienos reikalavimus atitinkantis natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Patalpos apšvieta turi būti tinkama visiems darbo veiksniams atlikti, taip pat atitikti darbo pobūdį ir tenkinti darbuotojo regos ypatumus. Apšvietos šaltiniai turi būti įrengiami ir išdėstomi taip, kad darbuotojas išvengtų akinančio blyksnių ir atspindžio vaizduoklyje poveikio. Norint to išvengti, reikia apšvietimo šaltinį uždengti arba išsklaidyti. Jei trukdo saulės šviesa, galima naudoti užuolaidas, žaliuzes, blyksnių filtrus ar apsauginius ekranus.

Darbas su kompiuteriu dažniausiai reikalauja didelio susikaupimo, todėl aplinkos triukšmo lygis turi būti kuo mažesnis, kad nebūtų pakenkta žmogaus klausai, kraujotakai, regėjimui, širdies veiklai. Darbo vietoje neturėtų būti blaškančių dėmesį veiksnių. Triukšmo lygis darbo vietoje turi atitikti higienos normas. Triukšmo lygis neturėtų viršyti 55-70 dBA.

Pagal galiojančius normų reikalavimus turi atitikti įrengtas patalpos šildymas, vėdinimas ir taip pat oro kondicionavimas, nes tai turi įtakos žmogaus sveikatai, taip pat ir darbo kokybei. Šaltuoju metu temperatūra turi siekti 19 - 23 laipsnius Celsijaus, šiltuoju metų laiku temperatūra turi būti 22 – 27 laipsniai. Nereikėtų pamiršti, kad oro drėgnumas, taip pat svarbus faktorius, kuris turi būti nuo 40 iki 60 procentų.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1599 žodžiai)
  • Kkkk
  • Ergonomika dirbant kompiuteriu referatas
    8 - 1 balsai (-ų)
Ergonomika dirbant kompiuteriu referatas. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonomika-dirbant-kompiuteriu-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 07:24
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo