Ergonomika dirbant kompiuteriu


Įvadas. Astenopija, presbiopija. „Sausos akies sindromas“. Skeleto – raumenų sistemos pasireiškimai. Profilaktika, reikalavimai darbo aplinkai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Gyvename tokiame amžiuje, kuriame darbas kompiuteriu yra neatsiejama gyvenimo dalis. Ergonominių reikalavimų nesilaikymas dirbant kompiuteriu gali daryti poveikį sveikatai, regėjimui, skeleto – raumenų sistemai, psichosocializmui, veidui bei kaklui ir reprodukcinei sistemai.

Tikslas:

Išnagrinėti darbo kompiuteriu ergonomiką ir sveikatos pakenkimus

Uždaviniai:

Išsiaiškinti astenopijos, presbiopijos, „sausos akies“ kenksmingumą;

Sužinoti kaip saugiai dirbti darbe prie kompiuterio;

Aptarti profilaktiką;

Suprasti reikalavimus darbo aplinkai

Pritaikant ergonomikos žinias ir principus yra pagerinamos darbo su kompiuteriu sąlygos. Atitinkamai dirbant, mažiau nuvargstama fiziškai ir psichologiškai, o tai leidžia gerinti darbų saugą, dirbti našiau ir ilgiau, taip pasiekiant didesnę ekonominę naudą. Saugiai pritaikyti kompiuterio komponentai padės per daug nepervargti, sumažins arba netgi neleis atsirasti nemaloniems pojūčiams, chroniškam nuovargiui ar kitiems negalavimams dirbant kompiuteriu.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1889 žodžiai)
  • Justina
  • Ergonomika dirbant kompiuteriu
    10 - 4 balsai (-ų)
Ergonomika dirbant kompiuteriu. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonomika-dirbant-kompiuteriu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:45
×