Ergonomika. Žmogus ir aplinka


Ergonomikos tikslai. Ergonomikos samprata. Ergonomikos tikslai ir uzdaviniai. Fizikiniai veiksniai ergonomika. Ergonomine aplinka. Psichofiziologiniai darbo salygu veiksniai. Ergonomikos mokslo tikslai ir uzdaviniai. Klausimynai apie ergonomika. Ergonominiai veiksniai. Darbo vietos ergonomine analize.

Įvadas. Ergonomikos samprata. Ergonomikos tikslai ir uždaviniai. Pagrindiniai ergonomikos tikslai:. Pagrindiniai ergonomikos uždavniai:. Organizacijos/darbovietės duomenys. Tiriamosios darbo vietos charakteristika. Bendrieji duomenys. Patalpos planas ir tiriamojo objekto projekciniai vaizdai. Tiriamojo objekto socialinė aplinka. Darbo aplinkos kenksmingi veiksniai ir jų šaltiniai. Darbo aplinkos pavojingi veiksniai ir jų šaltiniai. Psichofiziologinė – ergonominė darbo vietos charakteristika. Fizikiniai veiksniai. Fiziniai veiksniai. Cheminiai veiksniai. Biologiniai veiksniai. Psichofiziologiniai veiksniai. Darbo aplinkos ergonominio įvertinimo klausimynas/anketa. Apklausos rezultatai, jų apibendrinimas. Darbo aplinkos gerinimo priemonės. Darbo aplinkos tyrimo išvados. Rekomendacijos. Literatūra.

Žmogus, gamta ir daiktinė aplinka sudaro sudėtingą sistemą, kurioje svarbiausia grandis yra ˛mogus. Kad ši sistema galėtų sėkmingai funkcionuoti, jos grandys tarpusavyje turi būti suderintos.

Sparčiai besiplėtodama technika šiandien keičia darbo bei poilsio sąlygas. Darbo proceso pagrindu tampa sudėtingas protinės veiklos kompleksas su fizinio darbo elementais. Tam būtinai reikia ištirti darbo procecą bei sudėtingas žmogaus elgesio formas.

Darbinė veikla įvairiose įstaigose dažnai susijusi su dideliu krūviu žmogaus centrinei nervų sistemai, tai neigiamai veikia jo subjektyvią būklę, padidina emocinę įtampą ir nuovargį.

Kasdien mūsų sveikatą veikia įvairiausi veiksniai, pavyzdžiui, aplinkos ir socialiniai, gyvenimo būdas ir kiekvieno žmogaus elgesys. Darbe žmogus praleidžia nemažai laiko, todėl labai svarbu, kad darbo aplinka būtų patraukli ir atitiktų visus keliamus darbo saugos ir sveikatos darbe reikalavimus ir normatyvas.

Lietuvai integruojantis į europos sąjungą didelis dėmesys buvo skiriamas saugos ir sveikatos darbe gerinimui. Tačiau net ir įstojus į europos sąjungą, viena iergonomikos raida. Seniau, beveik iki xix a. Vidurio, viešpatavo tradicija, asmeninė patirtis, matavimas iš akies randant santykius tarp žmogaus ir daiktų.

Sudėtingėjant gamybai, techninėms priemonėms ir technologiniams procesams, žmogaus santykiams su aplinka, ypač technika, yra keliami nauji reikalavimai.

  • Microsoft Word 71 KB
  • 2010 m.
  • 14 puslapių (2746 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Ergonomika. Žmogus ir aplinka
    10 - 1 balsai (-ų)
Ergonomika. Žmogus ir aplinka. (2010 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonomika-zmogus-ir-aplinka.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 05:49
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo