Ergonomikos konspektas


Ergonomikos tikslas. Fizine ergonomika. Psichofiziologinės savybės. Ergonomikos rusys. Zmogaus psichines savybes ergonomika. Ergonomika ktu. Valdymo ergonomika. Žmogaus psichofiziologinės galimybės. Ergonomika tai. Ergonomikos fiziniu principu yra.

Valdymo funkcijos. Maslow poreikių piramidė. Prevencija- padaryti taip, kad neatsitiktų tai ko mes nenorime. Daryti taip, kad žmogus nepervargtų, nesusižeistų. Fizinė ergonomika. Sistema žma gali būti charakterizuojama santykiu rankinis valdymas/mašinos valdymas. Pagal tai skiriamos. Rūšys. Ergonomikos principai ir žmogaus veiksnys. Žmogaus psichofiziologinės galimybės. Žmogaus psichinės savybės. Suvokimas – tai daikto ar reiškinio visumos atspindėjimas galvos smegenų žievėje. Suvokimas remiasi žmogaus pojūčiais, kurie kyla dirgikliams veikiant regos, klausos ar lytėjimo pojūčius. Apsisprendimas – tai esminis informacijos apdorojimo etapas. Palaikyti triukšmą, temperatūros ir kitus parametrus optimaliame lygyje. Veiksniai įtakojantys streso atsiradimą. Valdymo įtaisai. Indikatoriniai prietaisai. Signalizatoriai. Kenksmingi fiziniai veiksniai – triukšmas, vibracija. Kaip matuoti dulkėtumą? Kur nustatomas ir kur nutraukiamas? Žmogaus darbo vietoje, jo lygyje matuojamas. Nutraukiamas dulkės skleidimo vietoje, kuo arčiau.

Ergonomika- tai mokslas, atskleidžiantis ir tiriantis informaciją apie žmogaus elgesį, galimybes, ribas ir kitus ypatumus sistemoje žma, ir naudojantis šią informaciją įrankių, mašinų, sistemų, užduočių, darbų ir aplinkos projektavimui, kad oprimizuoti žmogaus darbo sąlygas ir užtikrinti žmogaus veiklos saugą, komfortą ir efektyvumą.

Efektyvumas – sugebėjimas sunaudoti mažiausiai išteklių siekinat organizacijos tikslų: teisingai darytiprevencija- padaryti taip, kad neatsitiktų tai ko mes nenorime.

ęrgonomikos mokslas kompleksiškai tiria sistemą žmogus-mašina arba žmogus-technika , kur žmogus yra operatorius.

Stengiamasi mažinti žmogaus fizinį krūvį, užtikrinti saugų darbą. Daugiausiai higieniniams, fiziologiniams, psichofiziologiniams. Susijusi su žmogaus anatominių, antropometrinių, fiziologinių ir biomechaninių charakteristikų bei fizinio darbo statinių ir dinaminių parametrų suderinimas.

Fizinė ergonomika apima darbo pozas, medžiagų g. Nagrinėja žmogaus protinius procesus, tokius kaip suvokimas, informacijos apdorojimas ir motorinis atsakas, kai tai siejasi su žmogaus ir sistemos elementų sąveika.

Nagrinėjama suvokimo, dėmesio, darbo krūvio, sprendimų priėmimo, atminties probl. Jos tikslai - organizuoti darbo sistemas, įskaitant jų organizacinę struktūrą, politiką ir procesus.

Nagrinėjama žmogaus-sistemos sąsaja, komandos ištekl. Tik dėl šių trijų dedamųjų dalių sąveikos įvykdoma darbo užduotis. Ji negali būti įvykdyta sistemos žma dalims veikiant atskirai.

Ergonomistas projektuodamas žmogaus ir mašinos darbą, paskirsto funkcijas: atitinkamus veiksmus skiria žmogui, kitus automatizuoja, Skiria mašinai.

Sistema žma gali būti charakterizuojama santykiu rankinis valdymas/mašinos valdymas. Pagal tai skiriamos rūšys.

Rankinio valdymo sistemos - kurias sudaro įrankiai ar kitokios priemonės sąsajoje su procesą valdančiu operatoriumi, sistemoje darbas atliekamas rankinėmis priemonėmis.

Machanizuotos sistemos- energijos šaltinis mašina, o operatorius naudodamas įvairius valdymo įtaisus atlieka tik valdymo funkciją.

Automatizuotos sistemos – darbas valdomas automatiškai operatoriui nedalyvaujant arba jam įsikišant labai nežymiai. Pvz. , pramoniniai robotai, tačiau žmogaus vaidmuo labasvarbiausias ergonomikos tikslas – sistemos ž-m-a efektyvumo didinimas. Kuo mažesnėmis sąnaudomis kokybiškai atliekamas planuotas darbas, tuo sistema ž-m-a efektyvesnė.

Ergonomikos tikslas – saugaus darbo užtikrinimas.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (3772 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Ergonomikos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ergonomikos konspektas. (2011 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonomikos-konspektas.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 22 d. 13:16
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!