Ergonomikos špera


Antropometrija. Antropometriniai matavimai. Inulinimas, jo veikimas ir taikymas. Savaiminis įkaitimas. Antropometrijos skirstymas. Dinaminiai matavimai antropometrijoje. Antropometriniai duomenys. Masazuotojo ergonomika. Ergonomika špera. Žmogaus kūno matavimas, antropometrija.

Antropometrija. Statiniai ir dinaminiai matmenys. Projektavimo principai. Darbo vietos detalus ergonominis įvertinimas. Suderinamumas tarp valdymo elem. Ir vaizduklių. Sd organizavimas resp ir įmonėje. Traumatizmo tyrimo tyrimo metodai, rodikl. , priežasčių klasif. Atsakomybė už sd normatyvinių aktų reikalavimų nevykdymą. Valstybinė priežiūra ir kontrolė. saugių darbo met. Mokym. , instrukt. Žinių tikrinimas, dokum. Pagrindiniai įstatymai, standartai, normos, nuostatai, taisykles ir instrukcijos. Aukšto slėgio indų ir aparatų eksploatacijos darbų sauga. Nelaim. Atsitik. Darbe tyrimas. Informacijos atvaizdavimo priemonių įvertinimas. Fizinės veiklos planavimo aspektai. Darbų sauga lituojant ir suvirinant. Žm. Pažeidimo el. Sr. Skaic. Vienfaziam tinkle. Elektrinė izoliacija, izoliuojančios normos ir kontrolė. Apsaugos nuo el. Būdai. Elektrotech. Apsaugos priemonės. Jų klasifikacija ir išbandymas. Apsaugos priemonės eksploatuojant elektros įrenginius. Degimas. Medžiagų užsiliepsnojimas ir sprogimas. Savaiminis įkaitimas ir užsiliepsnojimas. Įnulinimas, jo veikimo principas ir taikymas. Elektrinė izoliacija, izoliuojančios normos ir kontrolė. Įžeminimas. Jo veikimo principas ir taikymo sritys. Elektros įrenginių eksploatacijos organizavimas.

1 antropometrija. Statiniai ir dinaminiai matmenys. Antropometrija, tai mokslas apie žmogaus kūno matmenų ir kitų pagrindinių fizinių charakteristikų, inercinių savybių bei atskirų kūno segmentų masės matavimus. Antropometrija skirstoma : i somatometriją (viso kūno matavimai). Cefalometriją (galvos matavimas); kraniometriją (kaukolės matavimas); osteometriją (kaulų matavimas); taikomayą antropometriją (viso žmogaus kūno matmenų nustatymas ir jų taikymas rūbų, avalynės, baldų, gamybos priemonių projektavime ir gamyboje). Žmogaus kūno matmenys apibrėžiami trimatėje erdvėje. Statiniai matmenys yra matuojami kūnui esantfiksuotoje (statinėje) padėtyje. Juos sudaro griaučių matmenys, pvz. , atstumai tarp sąnarių centrų, bei kontūrų matmenys. Gali būti tyrinėjamas iabai didelis kiekis įvairių kūno matmenų ir kai kurie iš jų gali būti panaudoti tik specifiniais atvejais, pvz. , šalmų projektavimui, tačiau bendrų kūno matmenų nustatymas leidžia iliustruoti tam tikros žmonių etninės ar amžiaus grupės savybes, nes kūno matmenys priklauso nuo žmogaus amžiaus, iyties ir skiriasi įvairiose etninėse grupėse. Antrop duomenys gali buti ivertinami procentilais. Projektuojant gamybos priemones konkrečiam atvejui iabai svarbu žinoti toje srityje dirbančių žmonių antropometrinius duomenis. Dinaminiai (funkciniai) matmenys matuojami kūnui atliekant tam tikrą veiksmą. Bet kokios veiklos metu visos žmogaus kūno dalys dažniausiai juda sutartinai. Judesių aprašymui egzistuoja du pagrindiniai metodai. Galūnių ir kitų daugiausiai nutolusių nuo žmogaus centro cm taškų judėjimo aprašymas. Atskirų sąnarių judėjimo galimybių tyrimas ir jų įtakos žmogaus judėjimui įvertinimas. Sio tyrimo metu įvertinamas žmogaus mobilumas, judrumas, iankstumas. Statiniai antropometriniai duomenys gali būti konvertuojami į dinaminius duomenis, remiantis taisyklėmis. Antropometrinių matavimų metodai ir įranga. Plačiausiai naudojamas antropometrinis įtaisas yra ūgio matuoklis.

  • Microsoft Word 149 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (7703 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žanas
  • Ergonomikos špera
    10 - 1 balsai (-ų)
Ergonomikos špera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonomikos-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 21:30
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo