Ergonomikos tyrimas


Baldu ergonomika. Ergonomikos taisyklės. Baldu ergonomines savybes. Ergonomikos tyrimo metodai. Ergonominiai tyrimai. Ergonomikos tyrimo objektas. Ergonominiai baldai. Judesiu ir pozu ergonomika. Ergonomikos tikslas. Ergonomika taisykles.

Ergonomikos referatas. Tyrimo objektas - žurnalinis staliukas. Įvadas. Tyrimo metodika ir objektas. Ergonominis sprendimas sprendžiant iškeltą problemą. Išvados. Literatūra. Šiame projektiniame darbe bus praktiškai analizuojamas daugelio šių laikų baldų gamintojų siūlomas paprastas žurnalinis staliukas ir jo ergonominės savybės. Tyrimo tikslas. Išsiaiškinti ir ištirti populiaraus žurnalinio staliuko ergonomines savybes. Tyrimo objektas. Populiarus žurnalinis staliukas. Ergonomika ypač akcentuoja darbo vietų įruošimo tvarką (apšvietimas, triukšmas, šiluminė aplinka, oro kokybė) darbuotojų apmokymą, darbo ir poilsio režimo santykį. Nurodo efektyviausius darbo judesius bei pozas (atitinkamai darbo vietai). Vienas iš jos uždavinių šiandien – sumažinti krūvį žmogaus organizmui, dirbant kompiuteriu.


Ergonomika - tai mokslas apie darbo taisykles. 1949 m. Pirmą kartą ergonomika pripažinta kaip mokslas, jos pradininkas – anglų inžinierius v. Teiloras. 1950 m. Šis mokslas žinomas tsrs, 1968 m. Ergonomikos problemomis susidomėta Lietuvoje. Ergonomika tiria žmogų ir jo veiklą. Ergonomikai rūpi pats darbo procesas, žmogaus sąveika su technine aplinka konkrečiomis sąlygomis. Ergonomikos tikslas - tam tikroje veiklos sferoje įvaldyti technines priemones taip, kad veikla būtų intensyviausia. Ergonomika - yra taikomasis mokslas, tiriantis dirbančio žmogaus fizines ir psichines galias, kai jis atlieka konkrečias užduotis, veikia intensyviai, patikimai, efektyviai, tam turėdamas tinkamą darbo aplinką, kuri saugo to žmogaus sveikatą ir leidžia jam tobulėti kaip asmenybei, ir kaip profesionalui. O jo darbo rezultatai turėtų teikti ir materialinę ir moralinę naudą, pasitenkinimą.

Ergonomika ypač akcentuoja darbo vietų įruošimo tvarką (apšvietimas, triukšmas, šiluminė aplinka, oro kokybė) darbuotojų apmokymą, darbo ir poilsio režimo santykį. Čia išskiriama atitinkami darbo višiame projektiniame darbe bus praktiškai analizuojamas daugelio šių laikų baldų gamintojų siūdaugelis Lietuvos įmonių gamina standartinius ir nestandartinius baldus iš laminuotų medžio drožlių plokščių. Todėl galima užsisakyti baldus pagal kliento pageidaujamus išmatavimus, baldai tiks bet kokio dydžio patalpai. Platus ir plokščių spalvų asortimentas, nuo tamsių atspalvių iki šviesios paletės. Būna įvairaus medžio imitacijos. Pvz. : vyšnia, kriaušė, riešutas, raudonmedis, bukas, ąžuolmdp apdirbimui naudojama įranga: formatinio pjovimo staklės, vertikalaus ir horizontalaus gręžimo staklės. Baldų gamybos procese naudojamos medžio drožlių arba medžio dulkių (mdf) 18mm, 25mm plokštės, kurios padengtos melamino ar naturalaus lukšto dangomis. Briaunų apdailai naudojami pvc 2mm kantai. Baldų metalinės · kampuotumas – žmogui prie tokio žurnalinio staliuko ne tik nepatogu skaityti ir jis gali žymiai greičiau pavargti, tačiau netgi einant pro šalį galima skaudžiai užsigauti.

· pernelyg paprastas dizainas – daugelyje šiuolaikinių modenriu žurnalinių staliukų turi specialų priedą pasidėti kojoms. Tai ypač patogu skaitant.

· aukštis – norint skaityti ar ką nors rašyti prie šio žurnalinio staliuko žmogus turi gerokai susilenkti. Tai vargina nugarą ir dar blogiau, gali pakenkti stuburui.

· plotas – staliuko paviršius pritaikytas vienu metu pasidėti daugiausiai pora knygų ar žurnalų.

Ergonomikos tyrimas. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/ergonomikos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 23:52