Ergonominės patalpos


Įvadas. Patalpų aprašymas. Lubos. Sienos. Grindys. Šviestuvai. Darbo priemonės. Stalas. Kėdė. Lentyna. Kompiuteris. Darbo aplinka. Darbo aplinka. Mikroklimatas. Apšvietimas. Išvados. Naudota literatūra. Sutartiniai ženklai. Baldų ir šviestuvų išdėstymo schema.

Savo projektavimo objektu pasirinkau kompiuterizuotą biurą, kuriame dirbs 3 žmonės. Vienam žmogui reikalinga 6 m2 dirbamosios patalpos ploto, o erdvės 20 m3 . Tad biuro matmenys bus tokie: biuro ilgis - 6m, plotis - 3m, aukštis – 3,4m. Patalpos plotas gaunasi - 18 m2 , o erdvė – 61,2 m³ . Biuras yra nedideliame miestelyje, gatvėje kurioje eismas nejudrus.

Patalpos apšvietimas turi būti nemažesnis kaip 300lx ir nedidesnis kaip 500lx. Biuro kabinetui apšviesti pasirinkau pakabinamų lubų šviestuvus Lightect 2x36W 60x60cm. Taigi, mano suprojektuotame biure apšvieta bus ~ 500lx.

Labai daug konfortabilumo duoda kėdė. Darbo kėdė pasirinkta su reguliuojamu aukščiu, padėtimi, bei atlošimo kampu. Kėdės spalvos derinamos prie stalo, kad neišsiskirtų. Pasirenkama medžiaga turi būti: greitai nesudėvima, pralaidi orui (kad nebūtų prakaituojama), neslidi, pakankamai erdvi ir stabili. Kėdė turi būti parinkta su ratukais, kad galima būtų judėti pasirinkta kryptimi neatsistojus nuo jos.

Lentyna atitinka stalo spalvą. Pasirinkta 2m aukščio, bei 1,6m ilgio, kad tilptų visos bylos bei segtuvai.

Nešiojamasis kompiuteris yra patogesnis už stacionarą, jis suteikia daugaiu judėjimo laisvės savo darbo vietoje ir neužima daug vietos ant stalo. Todėl buvo pasirinkta šis kompiuteris:

  • Ergonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1084 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Ergonominės patalpos
    10 - 3 balsai (-ų)
Ergonominės patalpos. (2013 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonomines-patalpos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:45
×