Ergonominių sąlygų ir fizinės veiklos reikšmė


Įvadas. Kas yra fiziologija ir ergonomika? Pagrindinės asmens fiziologinės funkcijos jo darbo veikloje. Fizinis darbas yra suskirstytas į. Lengva – I kategorija. Sunkus fizinis darbas – III kategorija. Ergonomika. Fizinė ergonomika. Pažinimo ergonomika. Organizacinė (socialinė) ergonomika. Išskiriama 10 fizinių principų. Išskiriama 10 pažinimo principų. Antropometrija. Darbo vietos įrengimas grindžiamas fiziniais principais. Organizuojant darbo vietas, reikia atsižvelgti į tai, kad. Pagrindiniai darbo vietos parametrai, kai dirbama sėdint, yra tokie. Kai dirbama stovint, pagrindiniai darbo vietos parametrai yra tokie. Žmogaus veiksnys. Darbo zonos ergonominėms savybėms gerinti imamasi šių priemonių. Darbuotojų sauga ir sveikata. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Fiziologija ir ergonomika yra labai svarbi darbo metu. Darbo fiziologija siekiama pagerinti darbuotojų efektyvumą, nuovargio prevenciją ir gerinti jų sveikatą. Darbo vieta parengta ergonomikos principu yra patogi darbuotojui, nes darbo įrangą ir aplinką pritaikyti prie darbuotojo parametrų. Tikslas: Išanalizuoti ergonominių sąlygų ir fizinės veiklos reikšmę Uždavinys: Apibendrinti ergonomikos mokslo teiginius, principus, ir fizines veiklos didinimo priemones.

Fiziologija – neatskiriama profesinės sveikatos dalis, kurioje tiriami fiziologiniai procesai žmogaus organizme, vykstantys tam tikroje darbo veikloje. Terminas „ergonomika“ kilęs iš graikiškų žodžių ergon – darbas ir nomos – gamtos dėsnis. Ergonomika – mokslo sritis, apimanti anatomijos, fiziologijos ir darbo psichologijos sandūrą ir tirianti žmogaus ir darbo sąveiką, t. y. žmogui palankios aplinkos sudarymo dėsningumas.

Darbo fiziologija yra bendro žmogaus fiziologijos dalis. Darbo fiziologijos uždaviniai apima fiziologinių procesų tyrimą, t. y. žmogaus kūno gyvybinių funkcijų sąlygos ir pokyčiai jo darbo metu ir remiantis tuo, kaip tobulinamos priemonės, kuriomis siekiama pagerinti darbuotojų efektyvumą ir gerinti jų sveikatą. .

V. P. Klyuzze. „Sanitarinė ir profesinė higiena“, 2011 m.

Pagal naujausius oficialius dokumentus darbo veikla fizinio darbo srityje yra suskirstyta į tris kategorijas: lengvas fizinis darbas - I kategorija; vidutinio sunkumo darbas - II kategorija ir sunkus fizinis darbas - III kategorija. Radiologo technologo darbas yra priskiriamas I kategorijai, kadangi darbas didžiąją dalį vyksta sėdint prie kompiuterio. Taip pat priskiriamas ir II kategorijai, kai vyksta pacientų pozicionavimas.

  • MS PowerPoint 639 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (1623 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Ergonominių sąlygų ir fizinės veiklos reikšmė
    10 - 1 balsai (-ų)
Ergonominių sąlygų ir fizinės veiklos reikšmė. (2019 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonominiu-salygu-ir-fizines-veiklos-reiksme.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 07:21
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo