Ergonomiška darbo aplinka


Įvadas. Ergonomiškos darbo aplinkos samrata. Bendrieji reikalavimai darbo vietai. Darbo kėdė. Taisyklinga laikysena biuro kėdėje. Apšvietimas. Darbo stalas. Kompiuterizuotos darbo vietos baldai. Grindys ir sienos. Įtaisų išdėstymo sekos principai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Temos aktualumas. Darbo aplinka daro didelę įtaką žmogaus darbo našumui. Dažnai jo elgsena priklauso nuo tokių dalykų, kaip kambario dydis, baldai, įrengimas, apšvietimas, triukšmingumas ar privatumas. Aišku, ne visada įmanoma pritaikyti pastato išplanavimą specialiai kiekvienam darbui, o tuo labiau darbuotojui. Nežiūrint į tai vadovybė turi suprasti, kaip svarbu užtikrinti patogią, tinkamą darbui aplinką, sukuriant atskirus kabinetus personalui. Tada žymiai pakyla darbo produktyvumas, nes darbuotojai nebetrukdo vienas kitam taip, kaip bendro tipo patalpose. Siekimas individualaus privatumo ir grupinio komunikavimo atrodo labai skirtingi tikslai, tačiau šiem tikslams pasiekti yra galimas būdas – tai ergonomiškos darbo aplinkos įrengimas, tausojant savo darbuotojus bei jų sveikatą.

Darbo tikslas – kritiškai vertinti informaciją, mokslo naujoves, įgyjant ergonomikos teorijos žinių.

Darbo uždavinys – atsksleisti ergonomiškos darbo vietos temą teoriniu aspektu.

  • Microsoft Word 245 KB
  • 2014 m.
  • 10 puslapių (1738 žodžiai)
  • Agnė
  • Ergonomiška darbo aplinka
    10 - 2 balsai (-ų)
Ergonomiška darbo aplinka. (2014 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergonomiska-darbo-aplinka.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 06:38
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo