Ergoterapija ir sensorinė integracija regos pablogėjimui


Ergoterapija ir sensorinė integracija regos pablogėjimui. Sensorinė integracija ir judėjimo kontrolė. Sensorinės integracijos disfunkcijos poveikis. Prisilietimas. Disfunkciją skiriančioje sistemoje gali sukelti. Apsaugos sistemos disfunkciją gali sukelti. Lytėjimo sistemos disbalanso (nebuvimo) požymiai. Padidėjęs vaiko jautrumas gali būti dėl. Kūno padėtis. Proprioreceptorių disfunkcijos priežastys. Proprioreceptorių sistemos pusiausvyros disbalanso požymiai. Judėjimas. Akies ir kaklo raumenų įtaka pusiausvyros sistemai. Vestibuliarinės sistemos įtaka kūno raumenims. Vestibuliarinės sistemos disbalanso ženklai. Sritys įtakojančios vestibuliarinę sistemą. Vertinimas ir intervencijos. Sensorinė integracija ir sensorinės motorikos veikla. Pagrindinės žaidimų veiklos. Vestibiuliariniai užsiėmimai.


Šį straipsnį aptaria Lisa Ricketts, ergoterapeutė, Teksaso aklųjų ir sipnaregių mokykla. (TASM) Straipsnis aptaria pablogėjusio regėjimo poveikį, ir kaip sensorinės integracijos sutrikimas pasireiškia mokiniams, turintiems aklumo ir regėjimo sutrikimų. Taip pat yra aprašyti gydymo metodai ir švietimo intervencijos.

Autorius ir pradinis tyrėjas sensorinės integracijos teorijos yra gydytojas A. Jean Ayers. Jo darbas pristato atvirą teoriją, kuri apibūdina, kaip smegenys ir kūno procesai organizuoja ir jungia pojūčius, gautus per regėjimą, garsą, prisilietimą, skonį, kvapą, kūno padėtį ir judėjimą. Mokiniai, turintys regėjimo sutrikimų, pasitiki klausymusi, prisilietimu, kūno padėtimi ir judėjimo pojūčiais kasdieninėje veikloje. Sensorinės integracijos teorija numato sistemą, siekiančią padėti pabrėžti ir paaiškinti visų mūsų jutimų sistemų vaidmenį.

Simptomai nereguliaraus sensorinio apdirbimo smegenyse yra skirtingi kiekvienam vaikui. Yra trys pagrindinės sensorinės sistemos, kurios paveikia, kaip vaikas mokosi ir elgiasi aplinkoje. Tai yra lytėjimo, pusiausvyros, ir proprioricepcijos sistemos.

Lytėjimo sistema apdirba prisilietimą, kurį jaučiame per odą kaip lengvą prisilietimą, pastovų prisilietimą ar spaudimą, statišką prisilietimą, judantį prisilietimą, temparatūrą, skausmą ir komfortą. Yra dvi pagrindinės lytėjimo sistemos funkcijos. Viena yra apsauginė, kita- atskyrimo. Apsauginė prisilietimo funkcija yra susijusi su smegenų sistema. Ši sistema apibūdinama kaip kontrolės centras. Odos atskyrimo funkcijos yra sąmoningos, pažintinės, kurios yra išstudijuotos per patirtį.

  • MS PowerPoint 81 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (979 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Ergoterapija ir sensorinė integracija regos pablogėjimui
    10 - 3 balsai (-ų)
Ergoterapija ir sensorinė integracija regos pablogėjimui. (2016 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergoterapija-ir-sensorine-integracija-regos-pablogejimui.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 14:03
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo