Ergoterapija seniems ir pagyvenusiems asmenims


Įvadas. Gyventojų senėjimas. Savarankiškumas ir negalumas senatvėje. Kaip keičiasi žmogaus veikla, kai jis sensta? Motyvacija ir ineteresai. Stacionari globa. Gyvenimas namuose. Vyresnio amžiaus pacientų ergoterapija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kiekvieno žmogaus gyvenimą būtų galima suskirstyti į kelis amžiaus tarpsnius. Tai laikotarpiai, kurie žmogaus gyvenimą suskirsto į etapus pagal biologinius, socialinius bei fizinius kriterijus, kurie nuolat kinta, keičiasi, vystosi, atsiranda ar išnyksta. Įvairūs filosofai žmogaus gyvenimo klasifikaciją supranta ir interpretuoja skirtingai. Yra išskiriami pagrindiniai amžiaus tarpsniai, t.y. kūdikystė, vaikystė, paauglystė, jaunystė, suaugusio žmogaus amžius, pagyvenusio žmogaus amžius, senatvė ir ilgaamžių amžius. Atsidūrę tam tikrame amžiaus stadijoje, augant ir bręstant mes nuolat senstame ir artėjame prie paskutinio amžiaus tarpsnio – senatvės. Senatvė dažniausiai asocijuojasi su mirtimi, gyvenimo pabaiga. Tačiau tai be proto brandus ir gražus tarpsnis, kuomet žmogaus gyvenimiška patirtis yra neįkainojama,o išmintis yra teisinga bei naudinga. Tačiau, kiekvienas bijome pasenti ir bijome mirti. Dažnai kyla klausimas, kodėl žmogus sensta? Kodėl keičiasi mūsų kūnas, mąstysena, laikysena? Prastėja atmintis, puola ligos ir skausmai. Į klausimus, susijusius su senėjimu ir senatve atsako viena iš medicinos šakų – gerontologija.

Kas yra gerontologija? Retas žmogus, kuris žino kas tai yra. Paprastai tariant tai mokslas apie senėjimą. Ši medicinos šaka, tiria žmogaus organizmo senėjimo priežastis, senėjimo mechanizmą bei pagyvenusius žmones. Tai natūralus, biologinis procesas, kurio negalime išvengti nei vienas, jo negalime net pristabdyti, nes tai yra užkoduota mūsų genuose. Senėjimą galima būtų išskirti į dvi dalis, t.y. Sveiką ir ligų sukeltą senėjimą. Tačiau gali kilti klausimas, kas yra sveikas senėjimas? Kas yra normalus senėjimas? Todėl gerontologai bando į šiuos klausimus atsakyti kuo suprantamiau žmonėms. Gerontologijoje nėra svarbus vien fizinis žmogaus senėjimo procesas, ši medicinos šaka atkreipia dėmesį į socialinius bei kultūrinius aspektus, kurie gali turėti įtakos senėjimo procesui.

Darbo tikslas:

Aprašyti pagrindinius ergoterapijos aspektus dirbant su senyvo amžiaus asmenimis.

Darbo uždaviniai:

1. Aptarti kaip senėjimas keičia žmogaus veiklą;

2. Apžvelgti motyvacijos ir interesų pokyčius senstant;

3. Aptarti stacionarios globos ir gyvenimo namuose poveikį senyvo amžiaus žmonėms.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3447 žodžiai)
  • Roberta
  • Ergoterapija seniems ir pagyvenusiems asmenims
    10 - 6 balsai (-ų)
Ergoterapija seniems ir pagyvenusiems asmenims. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ergoterapija-seniems-ir-pagyvenusiems-asmenims.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:24
×